Spektakl i warsztaty brafittingu

"Cukier Stanik" - reż. Agata Puszcz - Teatr Zagłębia w Sosnowcu

Teatr Zagłębia zaprasza na drugą odsłonę Teatroteki - pokaz ekranizacji wybranych sztuk młodej polskiej dramaturgii. 29 kwietnia odbędzie się pokaz spektaklu "Cukier Stanik" w reż. Agaty Puszcz. W roli głównej Krzysztof Stroiński.

W drugiej odsłonie Teatroteki - projektu, w ramach którego zrealizowano ekranizacje teatralne wybranych sztuk młodej polskiej dramaturgii - zaprezentujemy spektakl "Cukier Stanik" Zyty Rudzkiej w reżyserii Agaty Puszcz.

Przed projekcją spektaklu, o godzinie 19:00 zapraszamy do udziału w warsztatach brafittingu: "Jak prawidłowo dopasować biustonosz". To nietypowe, stanikowe spotkanie w Teatrze poprowadzi doświadczona brafitterka, właścicielka Brafittingowego Salonu z Bielizną MiG w Katowicach- Monika Niemiec.

Zabawna, ciepła i nostalgiczna opowieść o ludziach, którzy rzucają wyzwanie światu taniej tandety. Tytułowy "Cukier Stanik" to nazwa rodzinnej pracowni gorseciarskiej. Do jej właściciela po ręcznie szyte staniki przez wiele lat przychodziły w PRL zarówno żony towarzyszy, jak i gwiazdy estrady. Ale dziś w warsztacie klientek brak. Wszystkie wolą tanie, choć tandetne wyroby chińskie. Starzejący się mistrz krawiecki i jego siostra, właściciele pracowni gorseciarskiej "Cukier Stanik", podejmują walkę z konkurencją chińskich biustonoszy, a wokół nich powoli tworzy się wspólnota ludzi, dla których z różnych powodów ważny jest rzemieślniczy kunszt oraz starannie wykonana praca. Coś, co dziś wydaje się już przeżytkiem.

Obsada:

Krzysztof Stroiński - Dawid Cukier

Maria Maj - Mira

Agnieszka Pawełkiewicz - Ślepa

Piotr Głowacki - Uliczny

Agnieszka Podsiadlik - Baba Kapo

Hai Nam Bui Ngoc - Chiński harmonista

Ewa Bonecka - Miss

Filip Tłokiński - Uchodźca

Autorka tekstu: Zyta Rudzka

Reżyseria: Agata Puszcz

Scenografia: Paulina Czernek-Banecka

Kostiumy: Aleksandra Staszko

Muzyka: Marcin Macuk

Kierownictwo produkcji: Paweł Mantorski

Dźwięk: Michał Robaczewski, Tomasz Wieczorek

Montaż: Maciej Szydłowski

Redaktor prowadzący: Krzysztof Domagalik

Opieka artystyczna: Maciej Wojtyszko

Zdjęcia: Arek Tomiak P.S.C.

Producent: Włodzimierz Niderhaus

Czas trwania pokazu: 52 min.

Bilety: 10 zł

(-)
Materiał Teatru
29 kwietnia 2015

Książka tygodnia

Paragon
Wydawnictwo Mamiko
Justyna Nawrocka

Trailer tygodnia