Spektakl-kolacja na inaugurację

Teatr Powszechny w Warszawie - nowa przestrzeń teatralna Stół Powszechny

Fundacja Strefa WolnoSłowa oraz Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera zapraszają 24 i 25 października na oficjalne otwarcie kawiarni oraz wspólnej przestrzeni warsztatowej Stół Powszechny. Wśród wydarzeń przewidziane są: dwa pokazy spektaklu–kolacji „To jest Europa?", spotkanie „Śniadanie na Lampedusie" z włoską grupą teatralną Cantieri Meticci z Bolonii tworzoną przez uchodźców i migrantów, koncert, wielokulturowe warsztaty dla dzieci oraz pokaz filmu „O tych, którzy płoną".

Strefa WolnoSłowa zaprasza na spektakle-kolacje przy Stole Powszechnym, które nawiązywać będą do najlepszych tradycji południowoamerykańskiego teatru wspólnotowego, angażując do udziału zarówno profesjonalnych artystów, jak i amatorów, a inspiracje czerpiąc z literatury pięknej, literatury faktu, prawdziwych historii uczestników działań Strefy WolnoSłowej oraz palących problemów naszej współczesności.

Premiera pierwszego spektaklu-kolacji odbędzie się w sobotę 24 października o godzinie 20.00. Spektakl opowiada historię życia i podróży Jana Nawaziego, Afgańczyka uciekającego od wojny, z którym Strefa WolnoSłowa przeprowadziła cykl wywiadów. Jego podróż przez Pakistan, Turcję i Grecję stała się inspiracją dla wielokulturowej grupy Strefy WolnoSłowej do stworzenia spektaklu będącego opowieścią o podróży uchodźczej do Europy, o desperackiej przeprawie, której motorem napędzającym jest ucieczka od wojny i marzenie o lepszym życiu w „krainie wiecznej szczęśliwości" – Europie. W cenę biletu na spektakl wliczona jest dwudaniowa kolacja z deserem i lampką wina.
W niedzielę 25 października o godzinie 12.00 odbędzie się śniadanie przy Powszechnym Stole z uchodźcami z Erytrei, Somalii, Kamerunu i Maroka – członkami zespołu teatralnego Cantieri Meticci z Bolonii, który jest tworzony przez imigrantów i uchodźców przybyłych do Europy przez ostatnie lata. Spotkanie będzie okazją do wysłuchania historii osób, które przeżyły podróż przez Morze Śródziemne, tułaczkę przez pustynię, lata życia i integracji w Europie.

W ramach inauguracji Stołu Powszechnego odbędą się również warsztaty teatralne dla dzieci z edukacji wielokulturowej (sobota 24.10 , godzina 11.00), koncert Mamadou Ba „Goo", Natana Kryszka i Piotra Dąbrowskiego (sobota 24.10, godzina 22.00), projekcja filmu „O tych, którzy płoną" (niedziela 25.10, godz. 16.00) oraz drugi pokaz spektaklu-kolacji „To jest Europa?" (niedziela 25.10, godz. 20.00).

Więcej informacji na www.strefawolnoslowa.pl oraz na www.powszechny.com

Bilety na spektakl-kolację „To jest Europa?" dostępne są online oraz w kasie Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera.
Na wszystkie pozostałe wydarzenia wstęp wolny.
Spotkanie „Śniadanie na Lampedusie" odbywa się w ramach międzynarodowego projektu ATLAS, współfinansowanego ze środków Komisji Europejskiej – programu Europa dla Obywateli.

Patroni medialni: Dwójka - Program 2 Polskiego Radia, TVP Warszawa, Gazeta Wyborcza, Co jest grane, Warszawa.wyborcza.pl, Metrocafe.pl, Krytyka Polityczna.

(-)
Materiał Teatru
20 października 2015

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia