Spektakl muzyczny dla dzieci

"Czarodziejski flet" - reż. Marek Zakostelecky - Wrocławski Teatr Lalek

To spektakl muzyczny dla dzieci stworzony na podstawie jednej z najsłynniejszych oper Mozarta i opowiadający o magicznej sile muzyki. Reżyseruje Marek Zakostelecky. Premiera 15 listopada.

Przedstawienie rozpoczyna się. Na scenie, pod rozgwieżdżonym niebem, pojawia się sam Wolfgang Amadeusz Mozart. Kompozytor zaprasza widzów do swojego magicznego Operatorium, pełnego najróżniejszych instrumentów. Przy ich pomocy wyczarowuje piękną, ponadczasową opowieść o relacjach - nocy i dnia, Tamina i Paminy, Papagena i Papageny. Z okna współczesnej scenografii nagle wyłania się baśniowa rzeczywistość, zamieszkana przez postaci w barokowych perukach i kostiumach.

CZARODZIEJSKI FLET we Wrocławskim Teatrze Lalek nie jest operą - to muzyczny spektakl przeznaczony dla dzieci: lekki i zabawny, z szybkim tempem i wieloma odniesieniami do współczesności. Twórcy przedstawienia bawią się zarówno muzyką genialnego kompozytora, jak i operową konwencją. Mozart Marka Zákosteleck'ego nosi conversy i gra na doskonale znanych dzieciom instrumentach: dzwonkach, kontrabasie, perkusji, a nawet butelkach z wodą. CZARODZIEJSKI FLET to dla młodego widza doskonały początek przygody z muzyką klasyczną.

(-)
Materiał Teatru
24 października 2014

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia