Spektakl na otwarcie festiwalu

"Wszystko o kobietach" - reż. Piotr Bikont - Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi

Tegoroczną, piątą już, edycję Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego GavranFest otworzy najnowszy spektakl Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi - "Wszystko o kobietach" w reż. Piotra Bikonta.

Festiwal GavranFest poświęcony jest najwybitniejszemu chorwackiemu dramaturgowi – Miro Gavranowi, autorowi wyżej wymienionej sztuki. GavranFest odbywa się od roku 2009 za każdym razem w innym kraju. Autor zdecydował, by jubileuszową edycję zorganizować w Polsce. W 2013 roku w Teatrze Ludowym w Krakowie w terminie 26 czerwca - 1 lipca wszyscy wielbiciele książek Gavrana będą mogli nie tylko spotkać się z autorem, ale również uczestniczyć w przeglądzie spektakli powstałych na podstawie jego twórczości. Podczas sześciu festiwalowych dni swoje spektakle pokaże pięć zespołów teatralnych z Chorwacji, Francji, Czech i Polski.

Wszystkich tych, którym nie uda się obejrzeć spektaklu Wszystko o kobietach w reż. Piotra Bikonta na deskach Nowego w Łodzi w dniach: 21, 22 i 23 czerwca, zapraszamy do Krakowa 26 czerwca.

(-)
Materiał Teatru
22 czerwca 2013

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia