Spektakl o hejcie w Nowym Teatrze

"Pasztety, do boju!" - reż. Natasza Sołtanowicz - Nowy Teatr w Słupsku

Nowy Teatr zapowiada, że w tym tygodniu słupską publiczność czeka ostra, rowerowa jazda wraz z trzema głównymi bohaterkami spektaklu pt. "Pasztety, do boju!", który zagości na deskach Dużej Sceny Nowego Teatru już 14 grudnia o godz. 18.00.

Wybiorą się Państwo w niesamowitą podróż ku dojrzewaniu, zrozumieniu i tolerancji. Spektakl będzie adaptacją książki Clémentine Beauvais o tym samym tytule - "Pasztety do boju!". Wraz z bohaterami zwiedzimy na rowerze Francję, dowiemy się więcej o najnowszych modowych trendach i odkryjemy trochę prawdy, która bywa często gorzką pigułką, o nas samych.

Spektakl powstał głównie z myślą o dojrzewającej młodzieży, która zmaga się z hejtem nie tylko w kontaktach rówieśniczych, ale i w przestrzeni mediów społecznościowych. Trudny temat, jaki podejmują twórczynie spektaklu zostanie podany w bardzo atrakcyjnym wydaniu. Czeka nas sporo śmiechu, muzyki i dobrej zabawy. To zupełnie nowatorskie podejście do profilaktyki i dydaktyki młodzieżowej, dlatego też mamy nadzieję na pozytywny odbiór nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale też dorosłych, którzy na pewno znajdą w tym spektaklu coś dla siebie.

__

Trzy wyjątkowe nastolatki, Mireille, Astrid i Hakima w corocznym plebiscycie na "Największego Paszteta" wygrywają miejsca na podium. "Plebiscyt" organizuje Malo - największy łobuz w szkole, a głosowanie odbywa się na Facebooku...

Co to znaczy być pięknym, czy brzydkim? Jak hejt i stereotyp krzywdzi poczucie własnej wartości nastolatek? Czym jest "mit urody"? Jak porażkę przekuć w sukces, a każde złe słowo obrócić przeciwko tym, którzy nimi nas obrażają? "Pasztety" udowadniają, że dzięki sile przyjaźni i odrobinie ironicznego dystansu można przeciwstawić się nawet największym hejterom.

We Francji powieść stała się bestsellerem i zdobyła szereg nagród, w tym tytuł Najlepszej Młodzieżowej Książki Roku 2015 oraz prestiżową Prix Sorcires. Została przeniesiona na scenę teatralną, trwają także prace nad jej ekranizacją.

Czas trwania spektaklu: około 2 godz. 20 minut

Premiera 14 grudnia 2019 r. Duża Scena - Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku

(-)
Materiał Teatru
13 grudnia 2019

Książka tygodnia

Pomarli
Wydawnictwo Czarne
Waldemar Bawołek

Trailer tygodnia

" frameborder="0" allowfullscreen>
20. Festiwal Teatru Po...
Ewa Wiśniewska
Spotkanie laureatów Wielkiej Nagrody ...