Spektakl odwołany

"Betlejem Polskie" - reż. Wojciech Faruga - Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu

W związku z nagłą niedyspozycją zdrowotną aktorki Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu odwołuje w dniach 20 i 21 grudnia 2013 r. dwa pokazy spektaklu Betlejem Polskie.

Jednocześnie informujemy, że w tym samym terminie Teatr zaprezentuje spektakl Wałbrzych Utopia 2.039, na który serdecznie zapraszamy.

Wałbrzych Utopia 2.039 - tekst: Piotr Rowicki, reżyseria: Piotr Ratajczak
Zobacz alternatywną historię miasta!
20 grudnia 2013,  godz. 19.00, piątek,  Duża Scena
21 grudnia 2013, godz. 19.00, sobota,  Duża Scena

Fantazja o Wałbrzychu jako Szwajcarii Europy — mieście spełnienia liberalnego i socjalistycznego snu. W tym oto Miejscu Niemożliwym spotykają się po wojnie ludzie, których łączy to, że do niego niegdyś przyjechali i je opuścili. Wałbrzych po wojnie był jak tabula rasa, którą bohaterowie zapisują swoimi życiorysami, funkcjonującymi niczym przypowieści. Spotkanie migrantów prowokuje wybuch nowej rzeczywistości, w której oni próbują się zadomowić. Każdy przychodzi ze swoją strategią tożsamościową, z własnym wyobrażeniem miasta Spełnionego Snu. Miasto ma dla nich swoją utopię. Czy na taki nowy wspaniały świat czekają mieszkańcy miasta W.? Spektakl inspirowany czytaniami Pamiętników wałbrzyszan, prezentowanymi podczas XIV Dni Dramaturgii.

Prapremiera Wałbrzych Utopia 2.039 zrealizowana w ramach projektu:
„Wałbrzych: Żadnych Herosów- 50. Sezon Teatru Dramatycznego" dzięki wsparciu finansowemu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Gminy Wałbrzych.
Współproducent: Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie

(-)
Materiał Teatru
19 grudnia 2013

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...