Spektakl pełen muzyki i humoru

„Kobieta zagrożona niskimi świadczeniami emerytalnymi" - reż. Maria Dąbrowska - Latarnia na Wenei w Gnieźnie

W sobotni wieczór nad jeziorem Jelonek odbył się spektakl pt. „Kobieta zagrożona niskimi świadczeniami emerytalnymi". To przedstawienie mające w sobie cechy stand up'u, kabaretu, recitalu.

Maria Dąbrowska z Teatru Współczesnego w Szczecinie wciela się w rolę samej siebie oraz scenicznej diwy wykonującej piosenki przy akompaniamencie perkusisty Kuby Fiszera. W trakcie spektaklu publika staje się jego integralną częścią, „grając" wiernych fanów wykreowanej przez Marię Dąbrowską postaci.

Sobotnie wydarzenie, podobnie jak inne odbywające się w Latarni na Wenei, cieszyło się wysoką frekwencją. Widzowie zostali poruszeni już na samym początku, kiedy to diwa pojawiła się z mikrofonem na dachu pobliskiego budynku, śpiewając przebój Alicji Majewskiej „Odkryjemy miłość nieznaną". W trakcie występu duet wykonał także piosenki śpiewane przez wybitne wokalistki, w tym „Szare miraże" Maanamu oraz „Voyage Voyage" Desireless ze zmienionym, satyrycznym tekstem. Wieczór przepełniony był humorem, który wypływał zarówno z monologów i rozmów aktorów oraz osób z publiczności, które aktywizowano podczas spektaklu.

MS
Polska Głos Wielkopolski
8 sierpnia 2020

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia