Spektakl plenerowy

"Szkoła żon" - reż. Łukasz Witt-Michałowski - Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu

U progu lata i wakacji, zapraszamy na spektakl plenerowy pt.: SZKOŁA ŻON J.B. Moliera, w reż. Łukasza Witta-Michałowskiego. Pokaz premierowy - sobota 20 czerwca, godz. 21.00, AMFITEATR, plac Teatralny, wstęp wolny!

SZKOŁA ŻON, powstała w 1662 roku, jest jedną z najsłynniejszych i najważniejszych w kanonie europejskiego dramatu, komedii Moliera. To historia zazdrosnego kawalera Arnolfa, który postanawia wychować sobie na żonę czteroletnią dziewczynkę, którą bierze pod opiekę. Wierzy, że odizolowana od świata, zamknięta przez lata w klasztorze, nigdy go nie zdradzi. Los pokaże, jak bardzo się mylił...

Łukasz Witt – Michałowski przenosi akcję dramatu do świata kryminalnych intryg i męskich aberracji. To historia spisku stręczycieli przeciwko ex-rajfurowi Arnolfowi. Główny bohater uprowadza zza wschodniej granicy małą dziewczynkę – Anuszkę z zamiarem wychowania jej na wzorową żonę... Rozpoczyna się gangsterskie polowanie, wielka gra pozorów, udawania i kamuflażu. Arnolf próbuje zatrzeć ślady i zmienić tożsamość, jednak te zabiegi nie są w stanie uchronić go przed pościgiem „opiekunów" dziewczyny. Misterny plan bohatera legnie w gruzach, a ciągła maskarada obnaży ludzkie słabości.

SZKOŁA ŻON to opowieść o zazdrości, pełna efektów humorystycznych z pogranicza grozy i absurdu, w wampirycznym kostiumie i anturażu.
Partner spektaklu: RONAL POLSKA Sp. z o.o.

Prezentacje popremierowe:
21 czerwca godz. 21.00 /Amfiteatr / wstęp wolny
3, 4 lipca godz. 21.00 / Amfiteatr / wstęp wolny

Spektakl pod patronatem Prezydenta dra ROMANA SZEŁEMEJA zrealizowany we współprodukcji z MIASTEM WAŁBRZYCH

(-)
Materiał Teatru
15 czerwca 2015

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...