Spektakl Polskiego Teatru Tańca: "Walka karnawału z postem"

na Międzynarodowych Targach Poznańskich 4 lipca

Transowa muzyka i zdumiona publiczność, krążąca wokół ruchomych platform. Na nich tańczą w zapamiętaniu nasze słabostki, grzechy, wykroczenia i pokusy odziane w ludzkie ciała.

Spektakl "Walka karnawału z postem" Ewy Wycichowskiej, z udziałem zespołu Polskiego Teatru Tańca, Marcina Libera, Wojciecha Wińskiego, z muzyką Zbigniewa Łowżyła, Krzysztofa "Wiki" Nowikowa i Orkiestrą Kameralną "Collegium F", pod dyrekcją Marcina Sompolińskiego wraca na poznańską scenę. A właściwie na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie widzowie oglądali go kilka lat temu. Premiera przedstawienia, nawiązującego do tytułu słynnego obrazu Petera Bruegla, odbyła się w Muzeum Narodowym 25 stycznia 2002 r.

A jako że PTT nigdy nie miał, i wciąż nie ma, własnej siedziby, spektakl grany był przez ostatnie lata w najróżniejszych miejscach, takich jak Sala Wielka i Dziedziniec Różany CK Zamek, a także Dziedziniec Pałacu Branickich w Białymstoku, Dwór Artusa w Toruniu, Tower Building w Łodzi, Agrykola w Warszawie, a także w Groeningen w Holandii podczas Noorderzon Festiwal.

Polski Teatr Tańca "Walka karnawału z postem", Międzynarodowe Targi Poznańskie, 4 lipca, godz. 21.30.

oprac. red
Gazeta Wyborcza Poznan
2 lipca 2009

Książka tygodnia

Starożytny teatr i dramat w świetle pism scholiastów. Leksykon
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Katarzyna Chiżyńska, Jadwiga Czerwińska, Małgorzata Budzowska

Trailer tygodnia

Miłość do trzech pomar...
Zbigniew Głowacki