Spektakl pożegnalny

"27 sezonów" - reż. Ewa Wycichowska - Polski Teatr Tańca w Poznaniu

W sierpniu 2016 roku, po 27 latach, prof. Ewa Wycichowska, wybitna tancerka, choreograf, pedagog i menadżer tańca kończy swoją misję na stanowisku dyrektora Polskiego Teatru Tańca.

Chcąc podsumować 27 artystycznych sezonów, które wniosły do życia kulturalnego miasta, regionu i całego kraju wiele twórczej energii, autentycznych osiągnięć spuentowanych licznymi nagrodami, udziałem w prestiżowych festiwalach, uznaniem publiczności i krytyki, Ewa Wycichowska, pragnie po raz ostatni spotkać się w roli dyrektora ze swoimi widzami. Na scenie Teatru Wielkiego, gdzie miało miejsce wiele jej premier, odbędzie się spektakl „27 sezonów", w którym weźmie udział cały zespół Polskiego Teatru Tańca, a także artyści, którzy obecnie pracują już poza Teatrem, a którzy swoimi wybitnymi kreacjami współtworzyli aurę artystyczną zespołu w minionych trzech dekadach: Iwona Pasińska, Paulina Wycichowska, Krzysztof Raczkowski, Przemysław Grządziela.

Spektakl oparty będzie o choreografie Ewy Wycichowskiej z jej głośnych dzieł, m.in. „Faust goes rock", „Skrzypek Opętany", „Już się zmierzcha", „Święto wiosny", „Niebezpieczne związki", „+- skończoność", „a ja tańczę...", „Carpe diem", „Wiosna – Effatha", „Tango z Lady M." czy „Transss...". Autorem opracowania wizualnego i video jest Daniel Stryjecki.

Bilety w cenie od 10 zł do 50 zł dostępne będą w sprzedaży od 6 czerwca w kasie Teatru Wielkiego oraz Polskiego Teatru Tańca. Rezerwacje pod adresem: theatre@ptt-poznan.pl

(-)
Materiał Teatru
13 czerwca 2016
Portrety
Ewa Wycichowska

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia