Spektakl schodzi z afisza

"Amazonia" - reż. Agnieszka Glińska - Teatr Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego w Warszawie

29 oraz 30 lipca w Teatrze na Woli odbędą się ostatnie spektakle "Amazonii". Komedia o zderzeniu marzeń z rzeczywistością, rozgrywająca się w środowisku artystów.

 Bohaterowie, walcząc z poczuciem niespełnienia, uciekają w świat pieniądza i konsumpcji lub zmierzają w stronę artystycznego radykalizmu i szaleństwa.

"Amazonia" proponuje jeszcze jedno wyjście - dystans i rozładowanie napięcia śmiechem. Humor ma być postawą wobec świata, a nie sposobem na ucieczkę z niego.

W Polsce towarzyszy nam niejasne poczucie winy za to że żyjemy. Zewnętrznie jesteśmy wolni, mamy możliwości, a jednak czekamy żeby COŚ dało sygnał do startu. Czy prawdziwa jest tylko ta Polska umartwiona, cierpiąca, żałobna, wiecznie oglądająca się wstecz, czy nie nadszedł czas na inną Polskę kolorową i tropikalną? - mówi Michał Walczak

Spektakl mówi o poczuciu niespełnienia i frustracji rzeczywistością - zjawiskach coraz bardziej powszechnych w Europie pogrążonej w kryzysie i szukającej pomysłu na samą siebie. Komedia w i o trudnych czasach.

(-)
Materiał Teatru
27 lipca 2013

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia