Spektakl teatru tańca o piłce nożnej

"Football@..." - reż: Ewa Wycichowska - Polski Teatr Tańca

Polski Teatr Tańca przygotowuje w Poznaniu spektakl baletowy "Football@...", dla którego inspiracją jest atmosfera meczu piłkarskiego i zbliżające się Mistrzostwa Euro 2012. Premierę zaplanowano na kwiecień.

Tytuł przedstawienia "Football@..." czytany w języku angielskim brzmi "futbalet". - To taka gra słów wskazująca na temat przedstawienia, inspirowanego piłką nożną i nadchodzącym turniejem Euro 2012 - powiedziała dyrektor Polskiego Teatru Tańca Ewa Wycichowska (na zdjęciu).

Przedstawienie będzie miało charakter teatru tańca. - Jego ostateczny kształt wykluje się w czasie wspólnych prób. Już teraz pracujemy nad scenami fauli, treningami symulowania upadków i kontuzji - dodała Wycichowska.

Piłka nożna w tym spektaklu ma być metaforą życia z jego emocjami.

- Oglądając zdjęcia z meczów w prasie, telewizji widzimy emocje zawodników, ale także sposób ich poruszania się na boisku, które mogą być inspiracją dla póz baletowych i wnosić własną wartość do sztuki choreografii - uważa Wycichowska.

Scenografię, która nawiąże do boiska i trybun piłkarskich, przygotowuje Piotr Tetlak, muzykę skomponuje Krzysztof "Wiki" Nowikow, znajdą się w niej cytaty z muzyki symfonicznej.

Ewa Wycichowska chciałaby, aby widzowie przedstawienia wspierali tancerzy, tak jak kibice pomagają dopingiem piłkarzom. - Nie wiem czy to się uda - zaznacza.

Premierę spektaklu zaplanowano na 20 kwietnia.

Polski Teatr Tańca istnieje w Poznaniu od 1973 roku. Jego dyrektorem naczelnym i artystycznym jest Ewa Wycichowska. Założycielem i pierwszym dyrektorem PTT był nieżyjący Conrad Drzewiecki.

(-)
PAP
24 stycznia 2012

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Malta Festival Poznań ...
Michał Merczyński
Dziś ogłaszamy kolejne wydarzenia, kt...