Spektakl TVP nagrodzony w Pradze

"Walk@ karnawału z postem" - chor.: Ewa Wycichowska - Polski Teatr Tańca

Sztuka Ewy Wycichowskiej pt. "Walk@ karnawału z postem", zrealizowany przez ośrodek TVP w Poznaniu dla TVP Kultura, został uhonorowany Nagrodą Czeskiej Telewizji podczas środowej gali kończącej najstarszy i najbardziej prestiżowy festiwal produkcji telewizyjnych, poświęconych muzyce i tańcowi Złota Praga.

Zarejestrowana w Poznaniu "Walk@ karnawału z postem" to widowisko stworzone z elementów tańca klasycznego i współczesnego, technik aktorskich i pantomimy. Tancerze przemieszani z muzykami i widzami snują opowieść o najstarszej opozycji funkcjonującej w kulturze: ascetyzmu i luksusu, powściągliwości i przesady, postu i karnawału. 

W trzech głównych, konkursowych sekcjach tegorocznej edycji festiwalu zaprezentowano ok. 150 produkcji z całego świata, m.in. z Anglii, Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Izraela, Japonii, Kanady, Korei, Monako, Niemiec, Norwegii, Nowej Zelandii, Rosji, Słowenii, Szwajcarii, Szwecji, USA, Węgier, Włoch. 

Obok "Walki karnawału z postem" TVP zaprezentowała również w różnych sekcjach imprezy: "Muzykę w raju" Moniki Górskiej, film dokumentalny wyprodukowany przez Redakcję Programów Artystycznych TVP2, "Pomiędzy nami a światłem" - koncert Leszka Możdżera, Larsa Danielssona i Zohara Fresco oraz "Ca Ira" - operę Rogera Watersa w reżyserii Janusza Józefowicza, zrealizowane w Redakcji Rozrywki TVP1. Programy TVP SA były jedynymi polskimi produkcjami w programie imprezy. 

Gala uroczystego ogłoszenia i rozdania nagród odbyła się 20 czerwca w Zofin Palace w Pradze.


(PAP) TVP
28 czerwca 2007

Książka tygodnia

Jak przejąć kontrolę nad światem nie wychodząc z domu
Wydawnictwo Literackie
Dorota Masłowska

Trailer tygodnia

(F) Paralele
Marek Zimakiewicz
„Paralele”, to inicjatywa Fundacji An...