Spektakl z udziałem dyplomantów Akademii Muzycznej w Krakowie

"Wesele Figara" - reż. Laco Adamik - Opera Krakowska w Krakowie

Opera Krakowska od wielu lat z powodzeniem współpracuje z Akademią Muzyczną w Krakowie, promując studentów, pedagogów oraz wybrane projekty artystyczne.

Już 11 kwietnia br., o godz. 11.00, na scenie przy ul. Lubicz 48 odbędzie się spektakl z udziałem dyplomantów Akademii Muzycznej w Krakowie. Młodzi artyści zadebiutują w „Weselu Figara" Wolfganga Amadeusza Mozarta w reżyserii Laco Adamika i pod kierownictwem muzycznym Tomasza Tokarczyka.

- Zachęcam do obejrzenia „Wesela Figara" W. A. Mozarta, w którym biorą udział studenci naszej uczelni - mówi – dr hab. Jacek Ozimkowski, prodziekan Wydziału Wokalno–Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie. - Warto bowiem pamiętać, że każdy artysta, którego świat dziś oklaskuje, miał kiedyś swój debiut na scenie, rozpoczynał swoją artystyczną drogę. Spektakl dyplomowy jest takim właśnie punktem startowym dla młodych śpiewaków. Miłośnikom opery daje możliwość przyjrzenia się początkom ich karier, by kiedyś mogli powiedzieć: „pamiętam ich debiut, ale się rozwinęła/rozwinął od tamtego czasu". Jest także okazją przyjrzeć się tym, którzy nadchodzą, którzy wkrótce zasilą nasze muzyczne teatry i sale koncertowe" – dodaje.

Studenci Akademii Muzycznej wystąpili dotychczas na krakowskiej scenie w operze „Straszny dwór" (2016) i „Weselu Figara" (2014) w reżyserii Laco Adamika, w „Operze b/o" wyreżyserowanej przez Włodzimierza Nurkowskiego (2015), „Czarodziejskim flecie" w inscenizacji i reżyserii Moniki Rasiewicz (2012). W Operze Krakowskiej swój dyplom obronili: Grzegorz Brajner, prowadząc spektakl „Mozart / Frankenstein" w reżyserii Roberta Drobniucha oraz Tadeusz Płatek, który dyrygował „Halką" S. Moniuszki. Swoje recitale dyplomowe zaprezentowali Monika Korybalska (mezzosopran, obecnie solistka Opery Krakowskiej) i Piotr Orzechowski.

Bilety do nabycia w Kasie Opery w cenie 15-40 zł.

(-)
Materiał Opery
4 kwietnia 2017
Portrety
Laco Adamik

Książka tygodnia

Trailer tygodnia