Spektakle dla dzieci w Teatrze Żydowskim

"Opowiadania nie tylko dla dzieci" - reż. Paweł Paszta - Teatr Żydowski

Teatr Żydowski zaprasza dzieci na spektakl familijny pt. „Opowiadania nie tylko dla dzieci” w reżyserii Pawła Paszty. Najbliższy spektakl zagrany zostanie 2 marca. Spektakl spotkał się z bardzo pozytywnymi opiniami krytyków, które przytoczone są poniżej i na pewno zachęcą Państwa do zainteresowania się przedstawieniem.

Jak sama nazwa spektaklu wskazuje to teatr familijny, dlatego organizatorzy zadbali o to, by godziny wystawiania spektaklu pozwoliły rodzinom na wspólne spędzenie czasu przed niedzielnym obiadem. Niesamowite baśniowe opowiadania I. B. Singera, dedykowane dzieciom od 8 r. ż. i ich rodzicom potrafią rozbudzić nawet najbardziej ospałą wyobraźnię. Spektakl przenosi widza do świata pachnącego dzieciństwem, gdzie przy chanukowej świecy płynie opowieść o pięknych i strasznych odcieniach życia.

Czy jest gdzieś taki ktoś, kto zupełnie nie wierzy w cuda? Kto chociaż raz w życiu nie marzył o przeniesieniu się do krainy fantazji, gdzie zimą oblodzone gałęzie są jak kryształowe kandelabry, a latem rzekami płynie miód pośród pięknych dywanów z kwiatów? A może śniliście kiedyś o tajemniczym zamku w środku ciemnego lasu, gdzie okna sięgają od podłogi do sufitu, a ludzie wewnątrz snują się jak bezwolne cienie?... Niesamowite baśniowe opowiadania I. B. Singera potrafią rozbudzić nawet najbardziej ospałą wyobraźnię. Zapraszamy do świata pachnącego dzieciństwem, gdzie przy chanukowej świecy, płynie opowieść o pięknych i strasznych odcieniach życia. Cuda się zdarzają... (Paweł Paszta)

Recenzenci o spektaklu:

Dwoje aktorów i wiolonczela, minimalna scenografia, a nawet można powiedzieć, że jej brak... i tekst Singera. To połączenie tworzy nastrój, który pozwala obudzić się naszej wyobraźni i przenieść się do świata dzieciństwa, do baśni opowiadanych przy chanukowej świecy, do świata, gdzie zdarzają się cuda.
(Iwa Poznerowicz, Teatr Dla Was)

Na premierowym spektaklu, młoda widownia słuchała w skupieniu i w... emocjach, dając im – zresztą powściągliwie - wyraz. Chłopczyk koło nas - może 4-5-letni – gdy czarownica Kunegunda legła zmorzona napojem, podanym jej przez rabiego Lejba, szepnął z ulgą: „Zdechła!". Ale właśnie takie komentarze wyrywające się spontanicznie z ust dzieciaków, potwierdzają, że spektakl im się podoba, że go rozumieją i przeżywają. Dlatego jeszcze raz podkreślmy, że to zasługa aktorów, Moniki Chrząstowskiej i Jerzego Walczaka, którzy grają go starannie, uważnie i bezpretensjonalnie.
(Grażyna Korzeniowska, Yorick)

„Opowiadania nie tylko dla dzieci" Pawła Paszty to urokliwy spektakl zarówno dla dzieci, jak i widzów dorosłych. Każdy znajdzie w nim inspirację do podróży w świat wyobraźni i niezwykle barwnych opowieści. Najmłodszych bawić będzie warstwa dosłowna opowiadań Singera, natomiast nieco starsi odnajdą tam metaforyczne i uniwersalne przesłanie. (...) Minimalizm scenografii, kostiumów, a także brak rekwizytów kontrastuje z bogatą warstwą semantyczną spektaklu. Opowiadane historie są niezwykle urocze, co nie zmienia faktu, że poprzez te lekkie historyjki przekazywane są treści, które chyba zagubiły się w dzisiejszym świecie, a mimo to, prawdopodobnie wszyscy podświadomie za nimi tęsknimy.
(Magdalena Ogieniewska, Teatr Dla Was)

Kolejne spektakle: 2 marca o godz. 12.00.
Rezerwacja biletów pod numerem (22) 850 64 50, (22) 850 56 56 i online http://www.teatr-zydowski.art.pl/

Teatr Żydowski zaprasza dzieci na spektakl muzyczny dla dzieci pt. „Piękna i Bestia" w reżyserii Leny Szurmiej. Najbliższe pokazy zaplanowane są 12 marca o 10.00 i o 13.00. Spektakl spotkał się z bardzo pozytywnymi opiniami krytyków, które przytoczone są poniżej i na pewno zachęcą Państwa do zainteresowania się przedstawieniem.

„Piękna i Bestia" po raz pierwszy spisana została przez Gabrielle-Suzane Barbot de Villeneuve w XVIII w. Wersja bardziej uproszczona i bardziej znana do dziś, napisana została przez Jean-Marie Leprince de Beaumont, także w XVIII w. Baśń ta, jak każda inna, należąca do klasyki, ukazuje wady i zalety człowieka. Oprócz takich tematów jak egoizm, dobro czy miłość, uświadamia bardzo mocno problem nietolerancji inności. Pokazuje, że miłość i akceptacja zwyciężają strach i zamieniają Bestię w człowieka.

Recenzenci o spektaklu:

Przede wszystkim warto wybrać się do tego teatru, bo to prawdziwie magiczne miejsce, które natychmiast pozwala zapomnieć o codzienności i przenieść się w inny świat. Tak jak sam spektakl, klasycznie zrealizowany na podstawie znanej historii o tym, co naprawdę ważne w życiu. Warto zabrać dzieci do tego miejsca, żeby poczuły niezwykły klimat prawdziwego teatru!
(miesięcznik „Gaga", nr 39/40)

Lena Szurmiej, autorka scenariusza i reżyser spektaklu stworzyła przedstawienie kolorowe, roztańczone (ułożyła także choreografię) i pełne melodyjnej przepięknej muzyki autorstwa Teresy Wrońskiej. Na scenie aż roi się od barw, a i kostiumy są bardzo atrakcyjne wizualnie, o co postarała się Marta Grudzińska, scenograf i kostiumograf przedstawienia.
(Rafał Dajbor, „Południe" 19.12.2013)

„Piękna i Bestia" 12 marca w Teatrze Żydowskim

Bilety: 30 zł (bilety grupowe po 25 zł)
Rezerwacja biletów pod numerem (22) 850 64 50, (22) 850 56 56 i online http://www.teatr-zydowski.art.pl/

(-)
Materiał Teatru
26 lutego 2014

Książka tygodnia

Aurora. Nagroda Dramaturgiczna Miasta Bydgoszczy. Sztuki finałowe 2024
Teatr Polski w Bydgoszczy
red. Davit Gabunia, Julia Holewińska, Agnieszka Piotrowska

Trailer tygodnia