Spektakle i warsztaty

11. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca

21. Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego i 11. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca złożą się na rozpoczynający się w sobotę Dancing Poznań 2014. W festiwalu i warsztatach biorą udział tancerze z całego świata.

Organizatorem Dancing Poznań jest Polski Teatr Tańca (PTT). Wydarzenie potrwa do 23 sierpnia.

Podczas Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego blisko 30 pedagogów z całej Europy, a także z Brazylii, USA, Kuby i Kolumbii prezentować będzie 40 technik.

- Sztuka współczesna zmierza do indywidualnej kreacji, do uzyskiwania własnego stylu, stąd większość technik nakierowana jest na indywidualność. Uczestnicy przyjeżdżają tu nie tylko po kroki; przyjeżdżają po własny środek wypowiedzi, własną ekspresję, znalezienie się poprzez sztukę w dzisiejszym świecie, w kontakcie z drugim człowiekiem - powiedziała na konferencji prasowej dyrektor naczelna i artystyczna PTT Ewa Wycichowska.

Na warsztaty zarejestrowało się dotąd ponad 500 osób. Wśród nowych technik tańca, które będą poznawać uczestnicy wydarzenia będą w tym roku m.in. body following, flow and partnering, stretching and balance, oraz lyrical modern fusion.

W sumie na wszystkich warsztatach przygotowano prawie 1,3 tys. miejsc.

Jednocześnie w ramach Dancing Poznań odbywać się będzie Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca. Zaplanowano 12 spektakli, odbywających się na dwóch scenach. Wystąpi siedem zespołów z Polski, Izraela i Islandii.

- W Poznaniu, po raz pierwszy w historii polskiej kultury pojawi się islandzka sztuka tańca. Islandzki Teatr Tańca to zespół o bardzo wysokiej renomie, w którym swoje choreografie realizują najwybitniejsi twórcy - powiedziała rzeczniczka PTT Jagoda Ignaczak.

W ramach Dancing Poznań zaplanowano też wystawę fotograficzną, spotkania z autorami książek: Stefanem Drajewskim i Anną B. Kann, oraz taneczny flash mob.

(-)
(PAP)
12 sierpnia 2014

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...