Spektakle na ulicy i w parku

Teatr Polonia- na przedstawienia wstęp wolny

W ramach cyklu "Wakacje na placu Konstytucji", teatr Polonia zaprasza na dwa spektakle, "Lament na placu Konstytucji" i "Moja mama Janis"

LAMENT NA PLACU KONSTYTUCJI

 

To zdarzenie teatralno-uliczne oparte na tekście Krzysztofa Bizio pt. "Lament". Adaptacją i opieką artystyczną zajęła się oczywiście inicjatorka przedsięwzięcia Krystyna Janda. Lament to historia babki, matki i wnuczki, które mówią o swoich porażkach i nadziejach. W bohaterkach każdy z nas odnajdzie siebie, zobaczy własne problemy i nadzieje. Nie jest to widowisko ze specjalnymi efektami, lecz teatr prosty, eksponujący umiejętności artystów, mowę ciała i żywe słowo. Sztuka trwa 80 minut bez przerwy. Plac Konstytucji, godzina 17. Wstęp wolny.

 

GDYBY JANIS JOPLIN POCHODZIŁA Z POLSKI

"Moja mama Janis" to muzyczny monodram w wykonaniu Jolanty Litwin-Sarzyńskiej. Spektakl stanowi nie lada wydarzenie dla miłośników popisów aktorskich i wokalnych. Historia Janis Joplin, dziewczyny z małego miasteczka, która zaczynała od koncertów w małych knajpach, zainspirowała Jolantę Litwin-Sarzyńską do stworzenia podobnej postaci. Asia, mimo że pochodzi z prowincji, marzy o sławie i sukcesie, Za trzecim razem udaje jej się dostać do szkoły aktorskiej, w której zakochuje się w chłopaku. Ten puszcza jej winyle Janis Joplin, w której bohaterka odnajduje drugą matkę. Historia tej dziewczyny to szczera do bólu opowieść o współczesnej kobiecie. Jolanta Litwin-Sarzyńska prócz doskonałej gry aktorskiej prezentuje własną interpretację piosenek amerykańskiej wokalistki. Park Marszałka E. Rydza-Śmigłego, godz. 19. Wstęp wolny.

jb
Polska Metropolia Warszawska
16 sierpnia 2010

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia