Spektakle plenerowe Teatru Polonia i Och-teatru

Teatr Polonia - Och-Teatr w Warszawie

Teatr Polonia i Och-teatr zapraszają latem na spektakle plenerowe. Wstęp na wszystkie spektakle plenerowe jest bezpłatny. Przestawienia odbywają są w lipcu i sierpniu codziennie (poza deszczowymi dniami), o godzinie 17.00, a w weekendy o godzinie 15:00.

Propozycja teatru na wakacje. Teatru ulicznego czy wręcz chodnikowego, lecz nie tego z efektami, inscenizacją, pomysłami widowiskowymi, ale teatru prostego w najlepszym znaczeniu tego słowa, proponującego przechodniom zwykłe słowo, historię, bezpośredni dialog. Teatru ofiarowującego aktorów z ich umiejętnościami zainteresowana słuchaczy, zagrania problemu, postaci, charakteru. Tylko tyle i aż tyle. To także teatr dostępny dla każdego. Wstęp na wszystkie spektakle plenerowe jest bezpłatny. Przestawienia odbywają są w lipcu i sierpniu codziennie (poza deszczowymi dniami), o godzinie 17.00, a w weekendy o godzinie 15:00.

Teatr Polonia gra na Placu Konstytucji dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta St. Warszawy oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego od pięciu lat.

Plenerowa scena Teatru Polonia została uruchomiona na Placu Konstytucji w czerwcu 2007 roku, premierą tekstu Krzysztofa Bizio Lament na placu Konstytucji.

Pomysł wystawiania spektakli na ulicy doceniło także środowisko teatralne - w "Konkursie na wystawienie polskiej sztuki współczesnej" Krystyna Janda otrzymała nagrodę za koncepcję przedstawienia "Lament...", a Olga Sarzyńska i Maria Seweryn zostały docenione za role matki i córki.

W kolejnym roku Teatr Polonia wystawił na Pl. Konstytucji Starość jest piękna w reżyserii Łukasza Kosa. Scena plenerowa ma już swoich wiernych widzów, także wśród najmłodszych, w weekendy Polonia gra także bajkę dla dzieci - Pchłę Szachrajkę i od tego roku Kopciuszka Jana Brzechwy.

W 2009 r. odbyła się premiera trzeciego tytułu na Pl. Konstytucji - teatru gitarowo-rock&rollowego Jana Jangi Tomaszewskiego Hej Joe.

W 2010 r. z kolei na plenerowej scenie zagościł muzyczny teatr tańca Flamenco namiętnie.

W tym sezonie spektakle mogą być prezentowane dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zaproponujemy też warszawskiej publiczności nowe tytuły: Związek otwarty w reżyserii Krystyny Jandy, którego premiera zaplanowana jest na 16 lipca 2012 r. oraz Kopciuszka Jana Brzechwy w reżyserii Marii Ciunelis.

W lipcu zagramy na Pl. Konstytucji, a w sierpniu na Scenie Plenerowej Och-teatru.

(-)
Materiały Teatru
30 czerwca 2012

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...