Spektakle promujące kulturę języka polskiego

Program "Tydzień Kultury Języka" - Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach

Już po raz kolejny Teatr Lalki i Aktora Kubuś włącza się w obchody Tygodnia Kultury Języka organizowanego przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

W tym roku motywem przewodnim jest sztuka mówienia, czyli umiejętność wyrażania siebie poprzez mowę w sytuacjach codziennych, szkolnych, zawodowych.

Główna idea projektu polega na stwarzaniu możliwości uczestnictwa jak największej liczy odbiorców, w tym szczególnie uczniów ze wszystkich poziomów edukacyjnych, w ciekawych spotkaniach z językiem polskim. Spotkania te organizowane są przez szkoły, instytucje edukacji, kultury i nauki. Ich wartością jest różnorodność form: konkursy, zabawy, turnieje, slamy, spotkania z autorytetami, warsztaty, wystawy, spektakle, wykłady, recitale i koncerty, prezentacje pasji i talentów. Każde spotkanie z językiem dostarcza konkretnej wiedzy, rozwija umiejętności w obszarach pisania, mówienia, słuchania, wyrażania własnych emocji i opinii, kształtuje postawy poprzez stwarzanie szansy uczestnictwa w kulturze "wysokiej" i w działaniach, które umożliwiają rozwój człowieka bez względu na wiek i osiąganie samorealizacji.

W ramach XXIII Tygodnia Kultury Języka Teatr Kubuś zaprasza na:

- spektakle dla dzieci promujące kulturę języka polskiego:

* "Smakołyki ciotki Klotki" 13 marca o godz. 9.00 i 11.00

* "Misiaczek" 14 marca o godz. 15.00 i 17.00

- bezpłatne warsztaty dykcyjne "Aby język giętki", które dla naszych widzów poprowadzi Agata Sobota - aktorka teatru "Kubuś":

* 13 marca po spektaklu o godz. 9.00 i 11.00

(-)
Materiał Teatru
13 marca 2015

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia