Spirala awarii

"Prapremiera dreszczowca" - reż. Grzegorz Warchoł - Och-Teatr w Warszawie

Wszystko się sypie: drzwi się zatrzaskują, nieboszczyk ma katar i kicha, nosze pękają, klucze giną, whisky ktoś chowa, a na jej miejsce stawia płyn do naczyń, pies się zawierusza, nawet schody zamieniają się w zjeżdżalnię.

Wszystko się sypie: drzwi się zatrzaskują, nieboszczyk ma katar i kicha, nosze pękają, klucze giną, whisky ktoś chowa, a na jej miejsce stawia płyn do naczyń, pies się zawierusza, nawet schody zamieniają się w zjeżdżalnię. Szacowni wykładowcy pewnej uczelni, członkowie trupy amatorskiej wystawiającej "Morderstwo w domu Havershamów", nieustannie są poddawani zaskakującym próbom. Prapremiera sztuki o morderstwie to właściwie składanka niezliczonych awarii tworzących obraz katastrofy scenicznej, a nic bardziej nie cieszy od kłopotów, z którymi borykają się inni. Śmiech przycicha więc tylko chwilami.

Publiczność bawi się wyśmienicie, zwłaszcza że pomysłowo skonstruowane przedstawienie znalazło grono wykonawców, którzy doskonale znają się na tej robocie (rewelacyjna, jak zwykle, Iza Dąbrowska w roli oddanej teatrowi pani dziekan). Bez pretensji do udawania dramatu o głębszym znaczeniu "Prapremiera dreszczowca" doskonale służy jako środek na dobre samopoczucie.

Tomasz Miłkowski
Przegląd
18 marca 2015

Książka tygodnia

Tamara Łempicka. Sztuka i skandal
Wydawnictwo Marginesy
Laura Claridge

Trailer tygodnia

Artyści w spocie przec...
Andrzej Seweryn, Magdalena Boczarska,...