Spotkania z Banialuką

przedświąteczna inicjatywa bielskiego Teatru Lalek

"Spotkania z Banialuką" to przedświąteczna inicjatywa bielskiego Teatru Lalek

Chore dzieci ze Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej mają szansę doświadczyć teatralnej zabawy podczas spotkań z aktorkami - Marią Byrską i Barbarą Rau - które w grudniu regularnie odwiedzają szpital dając pokaz teatralnego kunsztu.

To rozrywka wnosząca radość i przedsmak świątecznej atmosfery a uśmiech małych pacjentów jest najlepszym potwierdzeniem idei tego przedsięwzięcia. Dzieci w bezpośrednim kontakcie z lalką i aktorem obserwują sztukę animacji, sposób pracy aktora - lalkarza a przede wszystkim, wciągnięte w wir zabaw, gier i teatralnej magii, mają szansę oderwać się od trudnej rzeczywistości. To także okazja do przybliżenia dzieciom Teatru Lalek Banialuka.

Pierwsza wizyta w szpitalu odbyła się 13 listopada, kolejne zaplanowano 18 grudnia. Wesołe spotkania Banialuki z chorymi maluchami będą trwać do Świąt Bożego Narodzenia, a być może kontynuowane będą w styczniu.

Współinicjatorem projektu jest Przedsiębiorstwo ANGA Uszczelnienia Mechaniczne Sp. z oo (Kozy k. Bielska), które w znaczący sposób dofinansowało wydarzenie.

Anita Pala
Materiały Teatru
15 grudnia 2009

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...