Spotkania z hollywoodzkimi gwiazdami

"An Evening with..." - Al Pacino - Teatr Wielki - Opera Narodowa w Warszawie

Wizyta Ala Pacino, niezapomnianego Michaela Corleone z "Ojca chrzestnego", zainauguruje we wrześniu w Warszawie serię spotkań publiczności z gwiazdami Hollywood, pod hasłem "An Evening with...". Przybędą też widzowie z zagranicy, np. z Rosji - informują organizatorzy.

Wieczór z Alem Pacino odbędzie się 22 września w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej. Na widowni, zgodnie z przewidywaniami organizatorów, zasiądzie ok. 1700 widzów. Spotkanie z 74-letnim amerykańskim aktorem poprowadzi Sandro Monetti, ceniony brytyjski dziennikarz i znawca Hollywood, na stałe mieszkający w Los Angeles (w dorobku mający wywiady m.in. Madonną, Georgem Clooneyem, Paulem McCartneyem).

Pytania będzie mogła zadawać Pacino także publiczność. Wywiad będzie transmitowany na wielkim ekranie w tle sceny. Zapewnione zostanie tłumaczenie symultaniczne.

- Al Pacino jest bardzo szczęśliwy, że wystąpi przed polską publicznością. Nigdy nie był w Polsce - powiedział PAP pomysłodawca cyklu warszawskich spotkań "An Evening with..." Maciej Wilk.

Aby wziąć udział w spotkaniu z odtwórcą pamiętnych ról w trylogii "Ojciec chrzestny" (1972, 1974, 1990), filmach "Serpico" (1973), "Człowiek z blizną" (1983), "Zapach kobiety" (1992), "Donnie Brasco" (1997), "Adwokat diabła" (1997), należy kupić bilet. Ceny biletów wynoszą od 500 zł do 2,5 tys. zł.

- Uważam, że ceny te są adekwatne do rangi prezentowanego artysty - skomentował Wilk. - To komercyjne wydarzenie, nie ma dotacji, poza wsparciem sponsorów. Produkcja takiego wydarzenia ponosi za sobą ogromne koszty, związane z organizacją oraz honorarium jednego z najlepszych aktorów w historii filmu i teatru - zaznaczył.

Jak powiedział Wilk, zainteresowanie udziałem w wieczorze z Pacino jest bardzo duże. - Bilety zaczęliśmy sprzedawać niedawno. Każdego dnia mamy wiele zamówień i rezerwacji - powiedział.

W spotkaniu z filmowym Michaelem Corleone w Warszawie uczestniczyć będą także widzowie z zagranicy. - Spodziewamy się widzów z innych krajów. Mamy już zamówienia z Wielkiej Brytanii, z Rosji. Bilety dostępne są dla wszystkich - powiedział Wilk.

Pytany, na jaki okres czasu przewidziana jest realizacja projektu, do kiedy potrwają spotkania z hollywoodzkimi gwiazdami w Warszawie i ile tych spotkań będzie, Wilk - w imieniu organizatorów - tłumaczył: - Naszym marzeniem jest, by projekt trwał około trzech lat, z prezentacją jednej do dwóch gwiazd w ciągu roku. Zaznaczył jednocześnie, że "wszystko zależy od zainteresowania widzów". Wszystkie spotkania z cyklu "An Evening with..." mają być organizowane w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej.

Wilk nie chciał jeszcze ujawnić nazwisk gwiazd, które będą gośćmi następnych wieczorów. - Trwają oczywiście rozmowy na temat kolejnych gwiazd - powiedział.

Organizatorami cyklu "An Evening with..." są firmy Stage Production (firma ta jest w Polsce m.in. producentem cyklu koncertowego Era Jazzu) i Rocco Buonvino Productions (firma z siedzibą w Wielkiej Brytanii, organizowała w tym kraju m.in. spotkania widzów z Alem Pacino, Sylvestrem Stallone i Johnem Travoltą, a także koncerty, np. Roda Stewarta).

Jak poinformował Maciej Wilk, część dochodu ze sprzedaży biletów na spotkanie z Pacino w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej przekazana zostanie na rzecz pomagającej chorym dzieciom Fundacji Bator Tabor, która jest członkiem międzynarodowej organizacji SeriousFun Children's Network, założonej w 1988 r. przez aktora Paula Newmana.

(-)
(PAP)
9 czerwca 2014
Portrety
Al Pacino

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia