Spotkanie autorskie

„Moja mama śpiewa w operze” – aut. Iwona Witkowska – Teatr Wielki – Opera Narodowa w Warszawie

Jak wygląda dzień solistki operowej i czy w teatrze można jeździć na hulajnodze? Czy są tam krokodyle i czy do „Strasznego dworu" Moniuszki można wejść przez komin? Tego wszystkiego dowiecie się, jeśli spędzicie dzień z Mieszkiem i jego mamą – Elżbietą Wróblewską - śpiewaczką operową w Teatrze Wielkim.

Mieszko ma siedem lat i jest ciekawym świata dzieckiem. Na swoją pierwszą wizytę u mamy w pracy, zabiera swojego najlepszego przyjaciela Igiego oraz ulubioną hulajnogę. Chłopiec jest przekonany, że teatr to jest strasznie nudne miejsce, dopóki nie odkrywa labiryntów korytarzy i sekretnych zakamarków, które kryją prawdziwe skarby. Wycieczka kończy się próbą spektaklu „Straszny dwór", w którym mama śpiewa główną partię a syn ogląda ją zza kulis.

„Moja mama śpiewa w operze" to druga – po „Mój tata tańczy w balecie" – książka duetu Iwona Witkowska (tekst) i Robert Wolański (zdjęcia), dzięki której wspólnie z artystami i ich dziećmi poznacie tajemnice pracy w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej. W wydanej w 2016 roku fotograficznej opowieści „Mój tata tańczy w balecie'" siedmioletnia Mela zwiedza teatr ze swoim tatą – pierwszym solistą Polskiego Baletu Narodowego Maksimem Woitiulem.

Spotkanie z bohaterami oraz twórcami obu książek odbędzie się 7 marca o godz. 12.30 w foyer dolnym Opery Narodowej. Na przybyłych gości będzie czekała muzyczna niespodzianka, a pierwszych 60 osób, będzie mogło zwiedzić Teatr Wielki – Operę Narodową tropem naszych książkowych bohaterów.

„Moja mama śpiewa w operze" dostępna w teatralnym butiku: https://butik.teatrwielki.pl/towary/szczegoly.html?id=272

Tam znaleźć można również książkę „Mój tata tańczy w balecie":
https://butik.teatrwielki.pl/towary/szczegoly.html?id=152

„Moja mama śpiewa w operze" – 7 marca 2020, Plac Teatralny 1, godz. 12:30 w foyer dolnym. Wstęp wolny.

Zapraszamy serdecznie

 

Dorota Korzeniowska
Teatr Wielki - Opera Narodowa
5 marca 2020

Książka tygodnia

Życie niedokończone
Wydawnictwo Żywosłowie
Lech Raczak, Jacek Głomb

Trailer tygodnia