Spotkanie INSPIRACJE - „Tannhäuser”

Opera Krakowska w Krakowie

Z okazji zbliżającej się premiery opery Richarda Wagnera Opera Krakowska zaprasza na spotkanie INSPIRACJE - „Tannhäuser”. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 6 czerwca 2016 o godz. 17.00 na Antresoli Opery Krakowskiej.

W INSPIRACJACH weźmie udział Laco Adamik - ceniony reżyser teatralny i operowy, który w rozmowie z Alicją Myśliwiec, redaktor Radia Rmf Classic, opowie o przygotowaniach do spektaklu, o pracy z artystami. Jaka będzie Jego inscenizacja? Kim będą postaci wagnerowskiego dzieła? Odpowiedzi na te i inne pytania uzyskacie Państwo w poniedziałkowe popołudnie. Przypomnijmy, że dzieło Wagnera po raz pierwszy gości na afiszu krakowskiej Opery.

Bezpłatne bilety na spotkanie można odebrać w Kasie Opery Krakowskiej od 25 maja br. Wśród uczestników INSPIRACJI zostaną rozlosowane wejściówki na próbę generalną przedstawienia.

INSPIRACJE to cykl spotkań edukacyjnych z publicznością, które odbywają się na kilka dni przed premierowymi spektaklami w Operze Krakowskiej. Dotychczas jego gośćmi byli m.in.: Michał Znaniecki, Henryk Baranowski, Włodzimierz Nurkowski, Giorgio Madia, Tomasz Tokarczyk.

(-)
Materiał Opery
28 maja 2016

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia