Spotkanie promujące koncerty plenerowe

Opera Krakowska na Wawelu

23 czerwca w godzinach 10.00-18.00 na Dziedzińcu zewnętrznym Zamku Królewskiego na Wawelu odbędzie się spotkanie promujące koncerty plenerowe Opery Krakowskiej oraz działalność naszego teatru i Zamku Królewskiego.

Spotkanie na wzgórzu wawelskim będzie okazją do rozmowy na temat działalności edukacyjnej instytucji kulturalnych, spotkań z ekspertami w dziedzinie funduszy europejskich oraz gośćmi specjalnymi, którzy opowiedzą o muzyce „w nowej przestrzeni” poza murami opery - m.in. o XVI Letnim Festiwalu Opery Krakowskiej, którego część wydarzeń już tradycyjnie odbywa się na Dziedzińcu Arkadowym Zamku Królewskiego na Wawelu.

Zapraszamy także do aneksu kinowego, gdzie zaprezentujemy fragmenty najpiękniejszych inscenizacji Opery Krakowskiej oraz materiał multimedialny Zamku „Nabytki 2010-2011”.

Zapraszamy także do aneksu kinowego, gdzie zaprezentujemy fragmenty najpiękniejszych inscenizacji Opery Krakowskiej oraz materiał multimedialny Zamku „Nabytki 2010-2011”.

Na gości „Opery na Wawelu” czekają także gra terenowa dla dzieci i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Nagrodą główną są zaproszenia na wieczory na Wawelu - „Arie Oper Świata” (24.06), „Grand pas…!” (25.06) i „Wielkie Chóry Wielkich Oper” (26.06) oraz wejście rodzinne na ekspozycje muzealne Zamku.

PROGRAM:

Spotkania tematyczne w namiocie - Dziedziniec zewnętrzny
12.00 Spotkanie na temat działalności edukacyjnej
Prowadząca - redaktor Agnieszka Malatyńska- Stankiewicz

Goście:
Ewa Bąkowska Koordynator Promocji i Reklamy, współautorka książki „Opera Pokoleń” (Opera Krakowska)
Anna Chachulska - Kierownik Działu Oświatowego, autorka książki „Kraków i okolice” (Zamek Królewski na Wawelu)

Magdalena Skrabska - Specjalista ds. Public Relations, autorka książki „Wawel zamek tajemnic” (Zamek Królewski na Wawelu)
Bogumiła Śniegocka - Asystent Muzealny w Dziale Oświatowym (Zamek Królewski na Wawelu)
14.00 Spotkanie na temat finansowania instytucji kultury z funduszy europejskich
Prowadząca - redaktor Agnieszka Malatyńska- Stankiewicz
Goście:
Katarzyna Rytysa-Bańbuła - Zastępca Dyrektora ds. Organizacji (Opera Krakowska)
Małgorzata Dąbrowa-Kostka - Główny Specjalista ds. Impresariatu i Projektów Kluczowych (Opera Krakowska)
Hubert Piątkowski - Kierownik Projektu „Renowacja dziedzińca zewnętrznego oraz adaptacja budynku na centrum promocji i informacji na Wawelu" (Zamek Królewski na Wawelu)

Bożena Westen - Koordynator Projektu ds. Rozliczeń Projektu „Renowacja dziedzińca zewnętrznego oraz adaptacja budynku na centrum promocji i informacji na Wawelu"(Zamek Królewski na Wawelu)
16.00 Spotkanie na temat działalności muzycznej w przestrzeniach innych niż opera oraz na temat działalności muzycznej Zamku

(-)
Teatr dla Was
21 czerwca 2012

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia