Spotkanie rowerowo- literackie

"Gdy nie jeżdżę, to czytam" w Teatrze Nowym w Łodzi

Gdy nie jeżdżę (na rowerze), to czytam (i vice versa) -mogłoby tak powiedzieć wielu rowerzystów i wielu czytelników, i tak też zapraszają na spotkanie organizatorzy, argumentując: Czynności te się dopełniają.

Czytanie i jeżdżenie charakteryzują się wszak podobną intensywnością odczuć. Ale też świadczą o zaangażowaniu w miejski styl życia, w alternatywną jakość. Warto więc prześledzić literacko-rowerowe związki i osadzić je w realnej łódzkiej przestrzeni. 

"Mała Literacka" zaprasza na spotkanie poświęcone rowerom - w literaturze, w praktyce, w Łodzi. O rowerowych książkach (m.in. "Trzeci policjant" Flanna O\'Briana, "Szkice piórkiem" Andrzeja Bobkowskiego, "Dziennikach rowerowych" Davida Byrne\'a i "Cykliście" Przemysława Owczarka), ale też o poradniku "Łódź Love Bike" oraz rowerowym życiu Łodzi rozmawiać będą: Witold Kopeć - pełnomocnik prezydenta Łodzi do spraw polityki rowerowej Wojciech Makowski - Rzecznik Niezmotoryzowanych w Fundacji Normalne Miasto "Fenomen" Przemysław Owczarek - poeta, autor tomu prozy poetyckiej "Cyklist" Maciej Świerkocki - pisarz, scenarzysta, krytyk i tłumacz literatury anglojęzycznej.

"Gdy nie jeżdżę, to czytam" spotkanie rowerowo-literackie Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, ul. Zachodnia 93,  28 sierpnia, godz. 19.

(-)
Materiały Teatru
24 sierpnia 2012

Książka tygodnia

Sześć opowieści o tym, jak godnie przeżyć życie
Agencja Dramatu i Teatru "Adit"
Tomasz Kaczorowski

Trailer tygodnia