Spotkanie w ramach projektu "Evviva l'arte"

"Wojciech Malajkat i Henryk Sawka: Szlachetna rozrywka"

Natalia Adaszyńska, autorka projektu "Evviva l'arte" zaprasza 19 lutego o godz. 19.00 do Teatru Collegium Nobilium na spotkanie: "Wojciech Malajkat i Henryk Sawka: Szlachetna rozrywka", prowadzenie: Rafał Sławoń, wstęp wolny.

Wojciech Malajkat - aktor teatralny i filmowy, najmłodszy Hamlet w historii powojennych inscenizacji, przez wiele lat związany z teatrem Jerzego Grzegorzewskiego, reżyser, pedagog. Jest dyrektorem warszawskiego Teatru Syrena, od czterech lat z sukcesem konsekwentnie wypracowuje nową markę tej sceny.

Henryk Sawka, z wykształcenia polonista, satyryk, rysownik, ilustrator, karykaturzysta, juror wielu konkursów i przeglądów kabaretowych. Jego rysunki publikowały min. Szpilki, Gazeta Wyborcza, Polityka.

Łączy ich skłonność do bieżącego komentowania rzeczywistości (Sawka), czy raczej dialogowania z życiem poprzez sztukę (Malajkat). I oczywiście upodobanie do szlachetnej rozrywki. Czyli takiej, która daje uśmiech i refleksję.

W cyklu Evviva l'arte gościli dotąd między innymi: Agnieszka Holland i Wojciech Fibak, Filip Bajon i Andrzej Seweryn, Anda Rottenberg i Agata Tuszyńska, Andrzej Grabowski i Mariusz Szczygieł, Paweł Mykietyn i Włodek Pawlik, Grażyna Torbicka i Tomasz Raczek, Dorota Roqueplo i Allan Starski, Mikołaj Łoziński i Rafael Lewandowski, Wojciech Marczewski i Maciej Wojtyszko, Juliusz Machulski i Jan Wróbel, Teresa Budzisz-Krzyżanowska i Krzysztof Czeczot, Kazimierz Orłoś i Maciej Orłoś oraz Andrzej Wajda.

(-)
Materiał Teatru
15 lutego 2013

Książka tygodnia

Janusz Warmiński i jego Teatr Ateneum
Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie - Wydawnictwo
Aneta Kielak-Dudzik

Trailer tygodnia