Spotkanie "Wokół premiery"

"Pożegnanie jesieni" - reż. Piotr Sieklucki - Teatr Współczesny we Wrocławiu

2 kwietnia w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu odbędzie się premiera spektaklu "Pożegnanie jesieni" wg Witkacego w reż. Piotra Siekluckiego. Towarzyszą jej spotkania "Wokół premiery"

30 marca o 18.00 Teatr zaprasza na pierwsze spotkanie - "Sabotaż pospolitości" - będzie to rozmowa z Joanną Siedlecką, eseistką, reportażystką, autorką książki "Mahatma Witkac", zbioru relacji, które mają ocalić pamięć o Witkacym. Po spotkaniu odbędzie się projekcja filmu fabularnego Jacka Koprowicza "Mistyfikacja".

Czy Witkacy faktycznie popełnił samobójstwo we wrześniu roku 1939? Przecież podczas ekshumacji jego zwłok, czterdzieści dziewięć lat później, w grobie znaleziono ciało kobiety. Czy zatem mistrz blagi, prowokacji, skandalista swoich czasów mógł sfingować swoją śmierć i cieszyć się w najlepsze życiem jeszcze w latach sześćdziesiątych? W rolach głównych Jerzy Stuhr, Maciej Stuhr, Ewa Błaszczyk i Karolina Gruszka.

Drugie spotkanie "Wokół premiery" - z twórcami "Pożegnania jesieni" - zaplamowaliśmy na 12 kwietnia 2011, wtorek, po spektaklu, na Scenie na Strychu.

Obydwa spotkania poprowadzi dramaturg WTW Aneta Cardet.
Prosimy o rezerwowanie miejsc: Biuro Promocji, tel.: 071 35 88920
Wstęp wolny.

(-)
Materiały Organizatora
29 marca 2011

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...