Spotkanie z Andrzejem Strzeleckim

Cykl "Evviva l'arte" w kolejnej odsłonie

14 maja o godz. 19.00 serdecznie zapraszamy do Teatru Collegium Nobilium na spotkanie z Andrzejem Strzeleckim, rektorem Akademii Teatralnej w Warszawie, w ramach cyklu "Evviva l'arte".

Właśnie rozpoczął się proces rejestracji kandydatów na Wydział Aktorski Akademii. W latach ubiegłych chętnych na jedno miejsce było przeważnie powyżej 30. Liczba ta nie zmaleje zapewne i w tym roku, mimo powszechnej świadomości, że mury uczelni opuści zaledwie kilkunastu absolwentów. Z drugiej strony szkół kształcących przyszłych aktorów przybywa, a konkurencja na "rynku pracy" dla dyplomowanych magistrów aktorstwa jest olbrzymia.

Kilka dni przed majową edycją "Evviva l'arte" zakończy się 32 Festiwal Szkół Teatralnych. Wielokrotnie dyplomanci warszawskiej Akademii wracali z Łodzi z nagrodami. Jak potoczyły się ich losy? Ilu z nich udało się zaistnieć w zawodzie? Zagrać role na miarę swoich możliwości i ambicji? W teatrze, w serialu, w filmie? Zdobyć uznanie w oczach krytyki i publiczności? Jak na drodze do sukcesu układają się proporcje szczęścia, pracy i talentu? Próba odpowiedzi na pytanie, jakie wyzwania stoją w dzisiejszych czasach przed nauczycielami zawodów artystycznych będzie punktem wyjścia do rozmowy z Andrzejem Strzeleckim - aktorem teatralnym, telewizyjnym i filmowym, reżyserem, satyrykiem, byłym dyrektorem teatru, nauczycielem akademickim, profesorem sztuk teatralnych, rektorem warszawskiej Akademii Teatralnej.
Link do wydarzenia: http://at.edu.pl/events.php?id=277

(-)
Materiały Organizatora
14 maja 2014

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia