Spotkanie z Anną Polony

w ramach cyklu "Moja historia"

We wtorek 26 kwietnia o godz. 19.00 w Instytucie Teatralnym Mike Urbaniak porozmawia z Anną Polony w ramach cyklu "Moja historia".

Anna Polony jest rodowitą krakowianką, urodziła się w niefortunnym 1939 roku. Dwadzieścia jeden lat później skończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie i od razu zaczęła pracę w Teatrze im. Juliusza Słowackiego. Na jego deskach grała przez cztery sezony, by w roku 1964 dołączyć do zespołu Starego Teatru (miejsca jej debiutu w roku 1959), z którym związała się na pół wieku. Grała w spektaklach najwybitniejszych polskich reżyserów od Konrada Swinarskiego do Grzegorza Jarzyny. Stworzyła także niezapomniane kreacje w Teatrze Telewizji i kinie, grając m.in. w filmach Krzysztofa Kieślowskiego i Andrzeja Wajdy. Od 1973 roku była pedagożką, a od 1990 - profesorką swojej alma mater, na której ukończyła dodatkowo w 1984 roku Wydział Reżyserii Dramatu. Pełniła także funkcje prodziekana Wydziału Aktorskiego i prorektora PWST. Jest laureatką niezliczonych nagród i odznaczeń, ale dla zakochanych w jej talencie widzów pozostanie na zawsze przede wszystkim Pierwszą Damą Starego Teatru. (Mike Urbaniak)

Mike Urbaniak jest dziennikarzem kulturalnym, gospodarzem cyklu "Moja historia". Prowadzi blog panodkultury.com.

"Moja historia" - cykl rozmów z najwybitniejszymi artystami teatru, ludźmi różnych specjalności i zawodów. Biograficzna opowieść bohatera opatrzona jest materiałami audiowizualnymi - zdjęciami, filmami i nagraniami radiowymi.

Wstęp wolny, rezerwacja miejsc: bilety@instytut-teatralny.pl, tel. 791 877 377

 

(-)
Materiał nadesłany
26 kwietnia 2016
Portrety
Anna Polony

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia