Spotkanie z Bogusławem Lindą

IV Festiwal Transatlantyk

13 sierpnia o godz. 17 w kinie Pałacowym odbędzie się spotkanie z Bogusławem Lindą, odtwórcą niezapomnianych ról w filmach Agnieszki Holland, Krzysztofa Kieślowskiego czy Władysława Pasikowskiego.

Aktor jest gościem Transatlantyk Festival Poznan 2014. Wstęp wolny!

Bogusław Linda jest absolwentem krakowskiej PWST. Po studiach grał w krakowskim Teatrze Starym, Teatrze Współczesnym we Wrocławiu oraz stołecznym Teatrze Studio. Popularność w kinie zyskał rolami w "Kobiecie samotnej", "Matce królów" i "Człowieku z żelaza". Jego bohaterowie byli często zaznaczeni egzystencjalnym niepokojem, nie potrafili znaleźć swojego miejsca w rzeczywistości. Zwrot przyniosły lata 90. i kreacje, jakie Linda stworzył w filmach Władysława Pasikowskiego. Wykreował tym samym wizerunek macho i stał się najpopularniejszym aktorem w Polsce.

Poza aktorstwem Linda parał się reżyserią ("Sezon na leszcza", "Jasne, błękitne okna"). W 2005 roku razem z zespołem Świetliki nagrał świetnie przyjęty album "Las Putas Melancholicas". Jest także współzałożycielem i jednym z wykładowców Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Rozmowę z Bogusławem Lindą poprowadzi krytyk filmowy Adam Kruk.

(-)
Materiał festiwalowy
14 sierpnia 2014
Portrety
Bogusław Linda

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia