Spotkanie z Janiną Paradowską

Kontrrewolucja Kulturalna - Kod Mistrzów - Janina Paradowska

Ostatnie w tym sezonie spotkanie z cyklu KOD MISTRZÓW organizowane w ramach Kampanii KONTRREWOLUCJA KULTURALNA odbędzie się 10 czerwca (wtorek) o godz. 18.00 w Teatrze Groteska. Jego gościem będzie Janina Paradowska – dziennikarka, publicystka polityczna m.in. tygodnika „Polityka", radia TOK FM.

Przypominamy, że na stronie Kampanii: www.kkrewolucja.pl, w zakładce "Kod Mistrzów", można zadać pytanie Janinie Paradowskiej. Spotkanie będzie relacjonowane na żywo za pośrednictwem strony internetowej Kontrrewolucji Kulturalnej (w zakładce „strefa video").

Janina Paradowska - komentatorka życia politycznego, absolwentka polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracę dziennikarską zaczynała jako depeszowiec i pracownik działu miejskiego w popołudniówce „Kurier Polski", piśmie Stronnictwa Demokratycznego. Pracowała potem w „Życiu Warszawy", między innymi jako kierownik działu politycznego, wcześniej w dziale nauki i oświaty. Z ramienia tej redakcji brała udział w relacjonowaniu prac stolika młodzieżowego Okrągłego Stołu. Tematyką polityczną zajmuje się od 1989 r.

Od 1991 r w zespole redakcyjnym „Polityki". Prowadzi Poranek w Radiu TOK FM. Inicjatorka Salonów „Polityki" w Krakowie. Przez 4 lata prowadziła salon polityczny w Klubie pod Jaszczurami, gdzie gościli wszyscy najważniejsi polscy politycy, ale także biznesmeni, ludzie kultury i mediów. Obecnie raz w miesiącu prowadzi taki salon w Piwnicy Pod Baranami.

Jest laureatką licznych nagród branżowych. Otrzymała m.in. Nagrodę im. Adolfa Bocheńskiego (1997), Nagrodę Wieczystej Fundacji im. Ksawerego i Mieczysława Pruszyńskich (1999), Nagrodę Grand Press (2002), Nagrodę im. Andrzeja Urbańczyka (2004), Nagrodę Kisiela (2011). W 2002 została także nagrodzona Złotą Akredytacją do Sejmu jako najlepsza dziennikarka prasy ogólnopolskiej. Od lat wygrywa rankingi czytelników na najpopularniejszego autora „Polityki".

Wstęp bezpłatny!

Teatr Groteska
Ul. Skarbowa 2, Kraków

Więcej informacji odnośnie Kampanii na stronie: www.kkrewolucja.pl

 

Magdalena Urbańsa
Materiał Teatru
9 czerwca 2014
Portrety
Adolf Weltschek

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia