Spotkanie z Markiem Krajewskim

"Koniec świata w Breslau" - reż. Agnieszka Olsten - Wrocławski Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego

Zapraszamy na spotkanie z Markiem Krajewskim – autorem powieści KONIEC ŚWAIAT W BRESLAU, której adaptację wystawiła we Wrocławskim Teatrze Współczesnym Agnieszka Olsten [prapremiera 16 maja 2015]. Jest to pierwsza realizacja teatralna prozy tego autora.

Po obejrzeniu prapremiery Marek Krajewski napisał w Internecie: „W sobotni wieczór odbyłem podróż w czasie. Znalazłem się w roku 2002, kiedy pisałem powieść KONIEC ŚWIATA W BRESLAU. Stało się to podczas premiery jej adaptacji scenicznej. Siedząc na widowni i oglądając spektakl w reżyserii Agnieszki Olsten, rozpoznawałem w scenach i w dialogach moje dawne przemyślenia i niepokoje. Każde zdanie padające z ust aktorów przypominało mi o okolicznościach, które były dla niego inspiracją. Spotkałem siebie samego sprzed trzynastu lat. KONIEC ŚWIATA W BRESLAU jest moim ukochanym literackim dzieckiem. A dziecko odchodzi, nabiera nowych kształtów, nowych znaczeń i interpretacji. Dostaje się w obce ręce. Moje ukochane literackie dziecko dostało się w dobre teatralne ręce".

Spotkanie rozpocznie się 24 maja 2015 [niedziela] po przedstawieniu, około godziny 21:30. Poprowadzi je współautor adaptacji Krzysztof Kopka. W rozmowie weźmie także udział Agnieszka Olsten.

Wstęp na spotkanie wolny.

Trwa sprzedaż biletów na spektakle „Końca świata w Breslau" 4, 5 i 6 września. Każdego wieczoru jest 208 miejsc – w sumie 624. Obecnie wolnych pozostało 170.

Więcej o przedstawieniu: http://www.wteatrw.pl/index.php/przedstawienia/koniec-swiata-w-breslau-spektakl

(-)
Materiał Teatru
23 maja 2015

Książka tygodnia

Trailer tygodnia