Spotkanie z Mikołajem Grynbergiem i Arkadiuszem Jakubikiem

Cykl "Evviva l'arte" - Teatr Collegium Nobilium

W cyklu EVVIVA L'ARTE: 12 lutego o godz. 19.00 w Teatre Collegium Nobilium w cyklu "Evviva l'arte" spotkanie z Mikołajem Grynbergiem i Arkadiuszem Jakubikiem: "Twórczy niedosyt". Prowadzenie Rafał Sławoń, wstęp wolny.

Wśród spotkań pod nazwą "Evviva l'arte" można odnaleźć wiele takich, których bohaterowie dotykali zagadnień związanych z zawodowymi i artystycznymi poszukiwaniami. O roli przypadku i punktach zwrotnych ważących na karierze mówił niemal każdy z nich. Goście najbliższej edycji przyjęli zaproszenie do rozmowy przede wszystkim o tym: jakie są przyczyny i skutki twórczego "płodozmianu", który uprawiają.

Dlaczego spełniony w zawodzie aktor (by wspomnieć tylko ważne role w większości filmów Wojtka Smarzowskiego) szuka kolejnych wyzwań na zupełnie nowym polu? Całkiem na poważnie, profesjonalnie - staje się frontmanem kapeli rockowej? Jak to się stało, że fotograf, który z pasją wykonuje swój zawód - jego zdjęcia cieszą się uznaniem krytyki i publiczności - rzuca się w wir pracy literackiej i wydaje książki? Co sprawia, że niejeden uznany artysta, a i wielu z nas, próbuje swych sił w coraz to nowych dziedzinach twórczości? Mikołaj Grynberg, fotograf, pisarz (z wykształcenia psycholog) i Arkadiusz Jakubik, aktor, rockman, założyciel zespołu Dr Misio - to oni właśnie wraz z publicznością TCN przyjrzą się bliżej swojemu twórczemu niedosytowi.

Dotychczas scenę "Evviva l'arte" odwiedzili między innymi: Eustachy Rylski i Jacek Dehnel, Piotr Fronczewski i Wojciech Pszoniak, Joanna Szczepkowska i Jacek Hugo Bader, Agnieszka Holland i Wojciech Fibak, Filip Bajon i Andrzej Seweryn, Anda Rottenberg i Agata Tuszyńska, Paweł Mykietyn i Włodek Pawlik, Jan Komasa i Greg Zgliński, Grażyna Torbicka i Tomasz Raczek, Dorota Roqueplo i Allan Starski, Rafael Lewandowski i Mikołaj Łoziński, Kazimierz Orłoś i Maciej Orłoś, Maja Komorowska i ksiądz Andrzej Luter, Marek Bieńczyk i Maciej Nowak, Zygmunt Miłoszewski i Marcin Wrona.

(-)
Materiał Teatru
12 lutego 2015

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia