Spotkanie z Tomaszem Karolakiem i Emilianem Kamińskim

Teatr Collegium Nobilium

27 marca o godz. 19.00 w Teatrze Collegium Nobilium odbędzie sie spotkanie z cyklu "Evviva l'arte": "Tomasz Karolak i Emilian Kamiński: Młoda scena", prowadzenie Rafał Sławoń, wstęp wolny.

cPo analizie filmowej "zmiany warty" i nowych nurtów w młodej literaturze, w Teatrze Collegium Nobilium tym razem rozmowa o zmianach na teatralnej mapie Warszawy. W Międzynarodowym Dniu Teatru spotkają się Tomasz Karolak, dyrektor i założyciel Teatru Imka oraz Emilian Kamiński, twórca Teatru Kamienica.

Notka przedstawiająca ich sylwetki mogłaby być wspólna dla obu panów. I Tomasz Karolak, i Emilian Kamiński są aktorami z doświadczeniem teatralnym i filmowym; i Teatr Imka, i Teatr Kamienica to prywatne przedsięwzięcia, które powstały 2, 3 lata temu dzięki determinacji i uporowi ich właścicieli. Łączy je także przywiązanie do warszawskich tradycji. "Kultura. Teatr. Miejsce. Kamienica, w której czuć jeszcze klimat secesyjnej Warszawy" - podkreślają autorzy strony internetowej Teatru Kamienica. Teatr Imka zaś mieści się w przedwojennej siedzibie międzynarodowej organizacji YMCA, "nazwa teatru i jego działalność wpisują się zatem w dawną tradycję Warszawy" - chwalą twórcy.

O tym, co jednak różni te sceny, jak widzą ich miejsce i rolę w teatralnym życiu stolicy, o blaskach i cieniach bycia współczesnym antreprenerem i o doświadczeniach z teatrami instytucjonalnymi Tomasz Karolak i Emilian Kamiński rozmawiać będą pod szyldem projektu Natalii Adaszyńskiel "Evviva l'arte".

(-)
Materiały Organizatorów
23 marca 2012

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia

Nastazja wychodzi za mąż
Krzysztof Babicki
Kameralny spektakl o namiętnościach n...