Stałe zajęcia teatralne

Teatr im. J. Kochanowskiego w Opolu

W sezonie 2010/2011 Teatr im. Kochanowskiego uruchamia "stałe zajęcia teatralne" dla dzieci i młodzieży z regionu naszego województwa.

Zajęcia prowadzone będą 2 razy w tygodniu przez aktorów i współpracowników Teatru. W programie przewidziane są następujące zajęcia:

- interpretacja tekstu (wiersz, proza, kultura słowa);
- praca w zespole (improwizacja, drama);
- ruch sceniczny i taniec;
- zadania aktorskie;
- sceny;
- piosenka i umuzykalnienie;
- wiedza o teatrze i kulturze (zajęcia teoretyczne).

Na podstawie wyników przesłuchania, które odbędzie się 4 października 2010 roku na Małej Scenie / Scenie na Parterze Teatru im. Jana Kochanowskiego zostaną utworzone trzy grupy wiekowe (gimnazjalna, licealna i studencka).

Nasze zajęcia wzorujemy na Ognisku Teatralnym Państwa Machulskich, działającym w Warszawie od blisko czterdziestu lat - piszą organizatorzy. Legendarne już Ognisko Machulskich wykształciło wielu znanych aktorów, dziennikarzy, prawników i reżyserów m.in. Piotra Adamczyka, Katarzynę Figurę, Krzysztofa Ibisza, Edytę Jungowską, Agnieszkę Grochowską, Agnieszkę Dygant, Piotra Kraśko, Kasię Cichopek i innych. Mamy nadzieję, że nasze zajęcia staną się tym dla Opola, czym jest Ognisko Teatralne Machulskich w Warszawie - kuźnią młodych talentów.

Nasze zajęcia przeznaczone są dla wszystkich młodych ludzi pragnących rozwijać swoje teatralne zainteresowania.

Koszt zajęć to 120 zł./miesięcznie (opłata za grudzień, luty i czerwiec 60 zł.).

Zgłoszenia przyjmowane są w Dziale Literackim po wypełnieniu karty zgłoszeniowej do 30 września. Wszelkich informacji można uzyskać telefonicznie pod numerem 774539082 do 85 w. 140 w godz. 10.00 - 17.00.

(-)
Materiały Teatru
17 września 2010

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia