Stanisław Kuflyuk jako Eugeniusz Oniegin

"Eugeniusz Oniegin" - reż. Michał Znaniecki - Opera Krakowska w Krakowie

„Eugeniusz Oniegin" to jedna z najpiękniejszych oper P. Czajkowskiego i jedna z ważniejszych, którą dla krakowskiej sceny wyreżyserował Michał Znaniecki. W tytułową rolę w grudniowych spektaklach Opery Krakowskiej (14, 16 i 18.12.2018, godz. 18.30) wcieli się po raz kolejny znakomity baryton Stanisław Kuflyuk.

Artysta wielokrotnie występował na scenie przy ul. Lubicz 48. Na co dzień współpracuje z największymi teatrami operowymi oraz filharmoniami zarówno w kraju, jak i za granicą. Od 2015 możemy go usłyszeć w Teatrze Bolszoj w Moskwie, współpracuje też m.in. z Teatrem Wielkim w Warszawie. Jedną ze sztandarowych wykonywanych przez niego partii jest właśnie tytułowa rola w „Eugeniuszu Onieginie". W maju 2019 roku wykona ją w nowej realizacji we wspomnianym Teatrze Bolszoj. Kierownictwo muzyczne nad tym spektaklem sprawować będzie Tugan Sokhiev.

W krakowskim przedstawieniu wraz ze Stanisławem Kuflyukiem zaśpiewają m.in.: Ewa Biegas (Tatiana), Andrzej Lampert (Leński), Bożena Zawiślak-Dolny (Łarina), Agnieszka Cząstka (Olga), Olga Maroszek (Filipiewna) i Wołodymyr Pańkiw (Książę Gremin).

Towarzyszyć im będą: Balet, Chór i Orkiestra Opery Krakowskiej, którą poprowadzi Evgeny Volynskiy.

Ewa Bąkowska
Opera Krakowska
14 grudnia 2018

Książka tygodnia

Rzecz w teatrze Jana Klaty
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Michalina Lubaszewska

Trailer tygodnia