START na mecie!

6. Festiwal Teatrów Studenckich START w Kielcach

W sobotę 6 kwietnia zakończył się VI Festiwal Teatrów Studenckich START. Laureatem Grand Prix został oraz Nagrody Publiczności został Teatr Inaczej z Uniwersytetu Warszawskiego za spektakl "Dobry Wieczór To My". Nagrodą „Bilet w Ciemno", która jest zaproszeniem na kolejną edycję nagrodzony został Studencki Teatr Cezar za spektakl „Face To Face".

VI Festiwal Teatrów Studenckich START to niesamowicie intensywne wydarzenie, które w tym roku odbyło się w Kielcach. Festiwal gościł w Kieleckim Centrum Kultury oraz Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. W ramach festiwalu odbyło się aż 11 spektakli teatralnych, w tym 10 przedstawień konkursowych. Na deskach kieleckich teatrów wystąpili: Teatr Narybek From Poland, Teatr Imperialny, Teatr Spotkań Wielu, Teatr Wyjście Ewakuacyjny, Teatr Inaczej, Teatr Pegaz, Teatr C112, Teatr nieUGiętych, Standby Studio, Teatr Studencki Cezar oraz Teatr Porywacze Ciał, który podczas Festiwalu wystąpił ze spektaklem mistrzowskim - "Zrobie Co Zechce".

Dodatkowo w ramach Festiwalu widzowie mogli uczestniczyć w Wernisaż wystawy studentów Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Każdy dzień festiwalu kończył się koncertem muzycznym w Garaż Restauracja Bar. Na After Party Festiwalu wystąpili – Edyta Nagel, DJ Dabek, Studenci Instytutu Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Damian Bartosiewicz i Ania Azaryan.

Festiwal zakończyła gala finałowa, podczas której jury w składzie: Marek Kantyka, Jerzy Moszkowicz oraz Joanna Kasperek przyznali Nagrodę Grand Prix VI Festiwalu Teatrów Studenckich START - Kielce 2019. Zarówno nagrodę Grand Prix Festiwalu START, jak i nagrodę publiczności otrzymał Teatr Inaczej za spektakl „Dobry Wieczór To My".

W przyszłym roku Festiwal Teatrów Studenckich START wyruszy w dalszą podróż - tym razem będziemy gościć w Gdańsku i Sopocie. Zapraszamy!

Filip Pyśniak
Materiał organizatora
9 kwietnia 2019

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia

Nastazja wychodzi za mąż
Krzysztof Babicki
Kameralny spektakl o namiętnościach n...