Startuje "Dobry wieczór jazz"

Teatr Roma w Warszawie

Na deski Novej Sceny Teatru Muzycznego Roma powraca cykl koncertów "Dobry wieczór jazz". Nowy sezon otworzy niezwykle utalentowany artysta Krzysztof Urbański, który wraz ze swoim kwintetem Urban Jazz Society wystąpi już 27 września.

Muzycy zaprezentują materiał z najnowszej płyty "History of Tomorrow". - Kompozycje z tego albumu z pewnością docenią osoby, które poszukują nowych brzmień. Uwielbiam grać dla polskiej publiczności, ponieważ posiada ona ten wyjątkowy pierwiastek poznawczy, stymulujący do poszukiwania i odkrywania nowych przestrzeni muzycznych - mówi Krzysztof Urbański.

"Dobry wieczór jazz" to wyjątkowa propozycja Teatru Muzycznego ROMA, który dotychczas kojarzył się głównie z musicalem. Okazuje się jednak, że muzyka nie zna granic, a Teatr odważnie eksperymentuje z różnymi gatunkami. Jazz jest tu szczególnym wyborem, tym bardziej że w odróżnieniu od muzyki rozrywkowej gromadzi mniejszą i bardziej wymagającą publiczność. Jak już pokazał poprzedni sezon, "Dobry wieczór jazz" od początku cieszy się dużym zainteresowaniem. Z pewnością przyczynił się do tego opiekun artystyczny całego przedsięwzięcia, Krzysztof Herdzin, który zapewnił niezwykle bogaty i różnorodny program. - To człowiek o wielkiej wrażliwości na sztukę. Jego wszechstronność, a co najważniejsze bardzo wysublimowany gust muzyczny, są zupełnie wyjątkowe. Cieszę się, że to właśnie w Teatrze Roma, pod jego kuratelą, będę mógł zaprezentować moją muzykę. Mam nadzieję, że to dopiero początek naszej współpracy i spotkamy się jeszcze na przykład przy okazji wspólnego projektu muzycznego. - dodaje Krzysztof Urbański.

Wysoki poziom artystyczny "Dobry wieczór jazz" potwierdzają również wykonawcy, którzy wystąpili w pierwszej części cyklu, m.in.: Aga Zaryan, Monika Borzym, Grażyna Auguścik, RGG Trio, Wojciech Myrczek i Paweł Tomaszewski, Adam Bałdych, Akiko & Marcin Olak Trio. W tym sezonie szykuje się kolejna muzyczna uczta, a to za sprawą takich wykonawców jak wspomniany już Krzysztof Urbański czy Sławek Jaskułke, Lora Szafran, Krzysztof Herdzin i Mieczysław Szcześniak.

(-)
Materiał Teatru
25 września 2015

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia