Startuje VI Festiwal Puls Literatury

"A ja, Hanna" Tomasza Hyneka na inaugurację wydarzenia

Spektakle, spotkania autorskie, panele dyskusyjne i koncerty znalazły się w programie VI Festiwalu Puls Literatury, który dziś rozpocznie się w Teatrze Nowym w Łodzi. Tegoroczna impreza odbywać się będzie pod hasłem "Niebezpieczne związki".

Nazwa festiwalu nawiązuje do wychodzącego w latach 1977-1981 w Łodzi nieregularnego kwartalnika "Puls", ważnego pisma literackiego opozycji demokratycznej. W ramach Pulsu Literatury odbywa się także osiem konkursów literackich, w tym Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Jacka Bierezina czy Ogólnopolski Konkurs na Prozę Poetycką im. Witolda Sułkowskiego.

Do udziału w imprezie zapraszani są pisarze, krytycy, tłumacze, literaturoznawcy, dziennikarze także z zagranicy. Na festiwalu pojawić się mają m.in. Mariusz Partyka, Magdalena Tulli, Bronisław Wildstein, Jerzy Jarniewicz, Maciej Świerkocki, Janusz Rudnicki.

Festiwal zainauguruje spektakl muzyczny "A ja, Hanna" (na zdjęciu) według "Trenów" Jana Kochanowskiego w reż. Tomasza Hynaka. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu.

W programie imprezy znalazł się również spektakl "Uza Leżenia" na motywach tekstów Mirona Białoszewskiego w reż. Piotra Sobolczyka.

Na festiwalowe wydarzenia składają się także spotkania autorskie, panele dyskusyjne, koncerty muzyczne, wystawy. W programie znalazły się również wydarzenia adresowane do dzieci.

Impreza zakończy się 16 grudnia. Festiwalowe wydarzenia odbywać się będą m. in. w Śródmiejskim Forum Kultury i Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.pulsliteratury.pl

(-)
(PAP)
7 grudnia 2012
Portrety
Tomasz Hynek

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...