Stoi na rynku lokomotywa

Od ponad tygodnia na rynku Manufaktury stoi lokomotywa.

Chociaż już teraz budzi ciekawość przechodniów dopiero w sobotę podziwiać będziemy ją w pełnej, włóczkowej krasie. Szydełkowe ubranie dla lokomotywy przygotowała Agata "Olek" Oleksiak, znana na całym świecie artystka street-art.

Lokomotywa to największa jak dotąd modelka w twórczości Agaty. Dlatego na "zszywanie" dzieła potrzeba aż dwóch dni. Prace rozpoczną się w czwartek rano. Artystce pomagać będzie kilkoro asystentów, tak, żeby dzieło było gotowe przed zaplanowaną na sobotę, na godzinę 15:00 uroczystością otwarcia dla podróżnych "Stacji Tuwim".

Uroczystość poprowadzi Marcel Szytenchelm, który od lat organizuje wydarzenia związane z twórczością Juliana Tuwima. Udział w odsłonięciu "Stacji Tuwim" wezmą również aktorzy Studia Teatralnego "Słup", w strojach z epoki, dzięki czemu bajkowa stacja ożyje i przeniesie podróżnych w czasie. Będą także sama Agata "Olek", pomysłodawcy i organizatorzy akcji oraz członkinie łódzkiego Stowarzyszenia Miłośników Haftu "Kanwa", działającego przy Centralnym Muzeum Włókiennictwa, bez których szydełkowej pracy tak wielka akcja nie miałaby szans na powodzenie. Całości dopełni wspólne recytowanie "Lokomotywy".

(-)
Materiał Manufaktury Łódź
12 lipca 2013
Portrety
Julian Tuwim

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...