Styczeń w Łodzi

Teatr Wielki w Łodzi - styczeń

W najbliższym czasie w Teatrze Wielkim w Łodzi będzie można przeżyć wiele niezapomnianych wrażeń.

9 i 16 stycznia w południe tancerze i muzycy Teatru Wielkiego w Łodzi zaprezentują w Manufakturze niezwykłe widowisko, będące popisem umiejętności i świetną zabawą. Projekt License To Disturb/Noc w Wenecji nie tylko wprowadzi nas w karnawałowy nastrój, ale będzie też próbką tego, co będzie można zobaczyć podczas spektaklu Noc w Wenecji Johanna Straussa II. Bądź z nami 9 i 16 stycznia 2016 r., o godz. 12.00 w rotundzie Manufaktury. Zapraszamy!

11 stycznia 2016 r. o godz. 18.00 zapraszamy do Sali Kameralnej na spotkanie z Barbarą Ptak, jedną z najsławniejszych polskich projektantek kostiumów teatralnych i filmowych; autorką kostiumów m.in. do Ziemi obiecanej Andrzeja Wajdy, Faraona Jerzego Kawalerowicza, a także do niezliczonej ilości spektakli operowych, baletowych, operetkowych i dramatycznych. Gospodarzem i moderatorem spotkania będzie Katarzyna Jasińska.
wstęp wolny (biletowany)

Chcesz wesoło spędzić popołudnie z rodziną? Chcesz nauczyć się podstaw gry aktorskiej? Przyjdź 16 stycznia o godz. 16.00 do Małej Sali Baletowej Teatru Wielkiego w Łodzi. Poznamy ciekawostki na temat pracy aktora, dowiemy się jak wygląda trening aktorski i czy warto zapanować nad własnym ciałem. Dowiemy się kim był Wojciech Bogusławski i co to jest mimika. Będą ćwiczenia, interesujące gry grupowe i świetna zabawa. Na zajęcia może przyjść każdy: dzieci z rodzicami, wnuki z dziadkami, a jeszcze lepiej – wszyscy wspólnie.
Bilet wstępu tylko 1 zł. Liczba miejsc ograniczona.

Nie można sobie wyobrazić opery bez orkiestry i dyrygenta. Ale czy wiemy na czym polega specyfika orkiestr operowych? Czy istnieje jeden „żelazny" skład orkiestry – a może każdy utwór wymaga innego doboru instrumentów? Czy instrumenty są zgrupowane w sekcjach a może w zespołach? Na te pytania usłyszycie odpowiedź podczas styczniowej edycji „Magicznych Mocy Sceny" z udziałem Marty Kosielskiej, dyrygenta Teatru Wielkiego w Łodzi oraz muzyków naszej orkiestry.
Gdy zagra orkiestra... - 19 stycznia, godz. 12.00
Bilety 5 zł

2 lutego 2016 o godz. 18.30 zapraszamy na zimowy spektakl z udziałem chóru dziecięcego Teatru Wielkiego w Łodzi. Widowisko Gdzie mieszka Królewna Śnieżka? będzie wspólną zabawą, przeplataną popularnymi piosenkami zimowymi.
Bilety w cenie 10 zł

(-)
Materiał Teatru
8 stycznia 2016

Książka tygodnia

Ze szczytów Alp…Dramat i teatr szwajcarski w XX i XXI wieku
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Karolina Sidowska, Monika Wąsik

Trailer tygodnia

Kto ukradł jutro?
Olga Ptak
Dlaczego wydałam tę książkę? Bo do ...