Sukces Groteski

"Hommage Chagall" - reż. Adolf Weltschek - Teatr Groteska w Krakowie

Podczas tego prestiżowego Festiwalu, będącego przeglądem najznamienitszych przedstawień czeskich teatrów zostały zaprezentowanych także wybrane spektakle zagraniczne. 17 czerwca br. podczas uroczystości na zamknięcie Festiwalu Teatr Groteska zagrał spektakl "Hommage Chagall" w reżyserii Adolfa Weltschka

W inscenizacji Groteski obrazy Chagalla ożywają na scenie i nabierają cielesnej trójwymiarowości. Harmonijnie współgrają ze sobą plastyczne środki wyrazu: aktorzy w maskach, lalki, multimedia. Za motyw przewodni przedstawienia posłużyła miłość artysty do ukochanej Belli. To opowieść o spełnieniu, o harmonii pomiędzy dwojgiem ludzi. To hymn o potędze miłości potrafiącej przekroczyć i przezwyciężyć społeczno-polityczne absurdy realnego świata. Przedstawienie Teatru Groteska potwierdza, że język malarstwa idealnie przekłada się na język teatru formy. Twórcy spektaklu usłyszeli wiele wyrazów uznania i autentycznego zachwytu od festiwalowej publiczności.

Kolejny międzynarodowy występ spektaklu Hommage Chagall świadczy o wyjątkowości i uniwersalnym wymiarze artystycznym przedstawienia, a także sile poetyckiego oddziaływania na wyobraźnię widza. Na Festiwalu 28. Skupova Plzeň, najstarszym przeglądzie sztuki lalkowej w Czechach, obecnych było wielu międzynarodowych obserwatorów - organizatorów prestiżowych festiwali. Wyrazem ich uznania dla spektaklu Groteski są kolejne międzynarodowe zaproszenia. Zaproszenie na jeden z bardziej uznanych czeskich festiwali teatru lalkowego jest dla Teatru Groteska olbrzymim wyróżnieniem.

(-)
Materiały Teatru
23 czerwca 2010

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...