Sukces w stolicy

"Nabucco" - reż. Laco Adamik - Opera Śląska w Bytomiu

Sala Kongresowa wypełniona po brzegi - to nie zawsze się zdarza, gdy do Warszawy przyjeżdża teatr operowy z prowincji. Jednak w niedzielę, 6 lutego, o żadnej prowincji mowy być nie mogło. Opera Śląska z wielkim sukcesem zaprezentowała wyrobionej, warszawskiej publiczności swoje "Nabucco" Giuseppe Verdiego

Spektakl zrealizowany pod kierunkiem Tadeusza Serafina, w reżyserii Laco Adamika i opracowaniu plastycznym Jana Bernasia, spotkał się nie tylko z wielkim zainteresowaniem, ale i znakomitym przyjęciem, o czym świadczyły owacje i bisy. To monumentalne, ascetyczne przedstawienie odznaczające się wielką dyscypliną muzyczną, potwierdziło swoje walory w przestrzeni Sali Kongresowej.

A mogła być klapa, przynajmniej jeśli chodzi o frekwencję, bo trzy dni wcześniej tę samą operę wystawiała miejscowa Opera Narodowa. "Nabucco" można będzie obejrzeć w siedzibie Opery Śląskiej w Bytomiu już w najbliższą sobotę, 12 lutego o godz. 18.00 oraz za miesiąc, w niedzielę 27 marca o godz. 18.00. Bilety kosztują od 10 do 45 zł.

A już za tydzień, w niedzielę 20 lutego - premiera musicalu na podstawie powieści Gastona Leroux "Upiór w Operze".

KAP
Polska Dziennik Zachodni
10 lutego 2011

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia