Supermenka w Koneserze

6. Teatr Konesera w Tychach

Teatr Konesera to przegląd przedstawień prezentujących kunszt aktorskiej i reżyserskiej sztuki teatralnej. Jest to projekt autorski przygotowany dla wymagającego widza.

Sezon 2018/2019 zostanie otwarty 8 września 2018 o godz. 18.00, spektaklem „Supermenka" Doroty Maciei w reżyserii Jerzego Gudejki w Teatrze Małym w Tychach.

8.09.2018r. g.18.00 Teatr Mały Tychy zaprasza na rozpoczęcie sezonu 2018/2019!
„Supermenka"
Autor: Dorota Macieja
Reżyseria: Jerzy Gudejko
Scenografia: Krzysztof Kelm
Kostiumy: Grażyna Gudejko

„Supermenka", to opowieść o kilku latach życia współczesnej Polki. Kobiety wykształconej, inteligentnej, błyskotliwej i pracowitej. Matki, żony, córki, pracownika, pracodawcy, kobiety szczęśliwej i nieszczęśliwej, zakochanej i samotnej, spełnionej i zdesperowanej.

90 minut na pokazanie takiego bogactwa doświadczeń, to bardzo mało. Chyba, że na scenie widzimy znakomitą aktorkę Jowitę Budnik, znaną z „Placu Zbawiciela", „Nikifora", „Jezioraka", „Papuszy", „Na dobre i na złe" oraz „M jak miłość", nagradzaną za główne role Złotymi Lwami i Orłem – Polską Nagrodą Filmową.

W „Supermence" jak w życiu, dramat miesza się z komedią, ironia z życzliwością, filozofia z banałem, a śmiech następuje po łzach i wściekłości. „Supermenka", to opowieść inteligentna, więc podobnie jak w życiu inteligentnego człowieka, nie ma w niej czasu na nudę. W opowiadanej przez Jowitę Budnik historii pojawia się galeria groteskowych, choć z życia wziętych postaci. Desperackie próby bohaterki, aby poradzić sobie na niebezpiecznych zakrętach życia, wzbudzają z jednej strony wielki podziw, a z drugiej wywołuje salwy śmiechu.

Możemy obserwować Jowitę Budnik w przejmujących monologach, finezyjnych, zabawnych dialogach, próbie tańca erotycznego, w czasie przetykania kolanka pod zlewem i w niezwykle bogatym repertuarze wokalnym. Tytułowa Supermenka, bierze na swoje barki ciężary, którym nie sposób podołać. Potrafi jednak krytycznie podejść do swoich relacji z dziećmi, matką, ukochaną pracą oraz mężczyznami. Uczy się na swoich własnych, często bolesnych, błędach. I znajduje rozwiązanie!

Bilety w cenie 50 zł do zakupu w kasie Teatru Małego i na www.ticketportal.pl

 

(-)
Materiał organizatora
10 sierpnia 2018

Książka tygodnia

Ksiuty z Melpomeną
vis-a-vis
Stefan Wiechecki

Trailer tygodnia