Święto komedii na Śląsku

VIII Katowicki Karnawał Komedii

Od 30 stycznia do 8 lutego potrwa jedna z ważniejszych imprez na Śląsku. Podczas Katowickiego Karnawału Komedii na trzech scenach oklaskiwać będziemy 12 spektakli. Przywiozą je teatry m.in. z Warszawy i Krakowa.

«Karnawał odbywa się rok w rok i jakoś bez zgrzytów idziemy. Trzeba zrobić jakiś skandal. Może za rok nam się uda - powiedział podczas wczorajszej konferencji prasowej Mirosław Neinert, dyrektor Katowickiego Karnawału Komedii, którego ósma edycja rozpocznie się już w najbliższy piątek, 30 stycznia. Stolicą dobrej komedii Katowice będą do 8 lutego. W tym czasie na trzech scenach będziemy mogli oklaskiwać dwanaście spektakli. Zaprezentują się m.in. teatry z Warszawy i Krakowa.

- Bardzo się cieszę, że po raz kolejny nas zaprosiłeś do tego, by wspólnie z miastem Katowice ten Karnawał przeprowadzać - zwrócił się do Mirosława Neinerta Robert Talarczyk, dyrektor Teatru Śląskiego.

- Cieszę się, że jest tak wiele interesujących spektakli. Sam na niektóre się wybieram. Pierwszy z nich to "Ślub doskonały" [na zdjęciu] Teatru Kwadrat - powiedział Robert Talarczyk.

Na dobry początek, bo już w piątek, 30 stycznia, w katowickim Pałacu Młodzieży wystawiona będzie farsa "Hotel Westminister" Teatru Ludowego z Krakowa. Ciekawostką jest fakt, że w rolę egzotycznego kelnera wciela się Hai Bui Ngoc "NAM", mistrz kung fu.

Podczas konferencji zapytaliśmy dyrektora imprezy o jego zdrowie. Przypomnijmy, że w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia Mirosław Neinert trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację. - Powinienem skłamać, że to nie była żadna choroba, tylko na przykład zabieg kosmetyczny albo odsysanie tłuszczu. To trochę ma wspólnego ze sobą, ponieważ każda choroba, szczególnie ciężka, powoduje, że człowiek natychmiast chudnie - powiedział Mirosław Neinert, który zdradził, że stracił 14 kilogramów.

Bilety na 8. Katowicki Karnawał Komedii kosztują 40 lub 60 złotych, w zależności od spektaklu (ale sprzedają się jak ciepłe bułeczki). Dystrybucję prowadzą Teatr Korez i Teatr Śląski.»

(-)
Materiał Teatru
30 stycznia 2015

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia