Święto Łodzi Filmowej

Święto Łodzi Filmowej - 27-30 sierpnia 2020

"Filmowe (r)ewolucje" - pod takim hasłem rozpoczną się 27 sierpnia spotkania i warsztaty w ramach imprezy pod nazwą "Święto Łodzi Filmowej. 75 lat historii kina" - poinformowała organizatorka Malwina Czajka.

"W ciągu ostatnich czterech dni sierpnia odbywać się będą, offline i online, warsztaty, projekcje, wykłady i spotkania z gośćmi oraz wycieczki i spacery po Łodzi filmowej. Ponad 15 wydarzeń zaplanowanych jest tak, aby jak najwięcej osób mogło w nich uczestniczyć" - poinformowali organizatorzy Święta Łodzi Filmowej.

Przygotowano pokazy filmów krótkometrażowych z Wytwórni Filmów Oświatowych, słynnej szkoły filmowej i projekcje filmów Wytwórni Filmów Fabularnych, czyli instytucji, które od lat kojarzą się z Łodzią filmową. Będą też spotkania z filmowcami, naukowcami i krytykami.

"Łódź filmową można odkrywać na wiele sposobów. Mamy w mieście wielu specjalistów od jej historii i każdy mógłby stworzyć własną mapę myśli filmowej. Nam zależy na zaangażowaniu odbiorców do zabawy w poszukiwanie własnej ścieżki po filmowości naszego miasta" - przekazała organizatorka imprezy Malwina Czajka.

Święto Łodzi Filmowej odbywać się będzie od 27 do 30 sierpnia br.

Hubert Bekrycht
(PAP)
8 sierpnia 2020

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia