Święto młodości i pasji

Festiwal Teatralny WrzAWA

Artystyczne wrzenie w Warszawie! Już 4 lipca na patio budynku PAST-y przy Metrze Świętokrzyska startuje Festiwal Teatralny WrzAWA. Pierwsze wydarzenie w Warszawie, które łączy młodość i historię, teatr i muzykę. Do 7 lipca będzie można zobaczyć najlepsze teatry niezależne z całej Polski, wziąć udział w otwartych warsztatach teatralnych na 11 piętrze, koncertach i nocnych dyskusjach w klubie festiwalowym. Wstęp wolny.

Festiwal Teatralny WrzAWA odbywa się pod hasłem wŻYJ CAŁYM SOBĄ! To pierwsza edycja wydarzenia, którego pomysłodawcami są młodzi artyści z warszawskiego Teatru Pijana Sypialnia. Sławek Narloch, dyrektor WrzAWY: Nie ma w Warszawie imprezy teatralnej, która proponuje świetne spektakle młodych artystów w samym centrum Warszawy i z tak bogatym programem imprez towarzyszących. To będzie święto młodości i pasji! Na wydarzenie zostały zaproszone nieinstytucjonalne teatry z całej Polski. Laureaci tegorocznych festiwali teatralnych na terenie całego kraju. Najlepsi z najlepszych. Spektakle w bardzo różnej stylistyce – od form muzycznych, poetyckich po estradowe monodramy. Wyjątkowa będzie również Rada Artystyczna, która przyzna nagrody. W jej skład wejdą artyści, dziennikarze, aktywiści oraz przedstawiciele fundacji i stowarzyszeń.

Nie tylko teatr...
Jednym z najważniejszych wydarzeń WrzAWY będzie premiera „Wodewilu warszawskiego" w wykonaniu pomysłodawców - Teatru Pijana Sypialnia. W widowisku weźmie udział 20 aktorów oraz 7 osobowy zespół muzyczny. Będzie to muzyczna opowieść o współczesnej Warszawie z przedwojennymi szlagierami. Pierwszego dnia wystąpi również zwycięzca tegorocznej edycji Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu Kamil Studnicki. To pierwszy koncert Studnickiego w stolicy. Nie zabraknie wydarzeń dla najmłodszych. W godzinach południowych otwarte warsztaty teatralne. Zależy nam na luźnej atmosferze wydarzenia. Dlatego przez cały Festiwal będzie działał Muzyczny Klub Festiwalowy HerbaBerba – mówi Sławek Narloch. To tam po wieczornych prezentacjach spektakli, każdego dnia, odbywać się będą dyskusje z Radą Artystyczną i widzami, a muzyka i kameralne koncerty towarzyszyć będą uczestnikom do późnych godzin nocnych.

Wstęp na wszystkie wydarzenia Festiwalu Teatralnego WrzAWA jest wolny. Pamiętaj - wŻYJ CAŁYM SOBĄ!
Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/FestiwalTeatralnyWrzawa
Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/386600351449900/

(-)
Materiał Organizatora
25 czerwca 2013

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia