Sylwester i noworoczny wieczór

Opera Śląska w Bytomiu

Opera Śląska w Bytomiu serdecznie zaprasza na wspólne przywitanie Nowego Roku – sylwestrowy i noworoczny wieczór z musicalem Fredericka Loewe’go My fair lady w mistrzowskiej realizacji Roberta Talarczyka.

Bytomska, niezwykłej urody inscenizacja, cieszy oko nawet najbardziej wymagających widzów, poza tym można w niej usłyszeć całkowicie nowe tłumaczenie libretta i tekstów piosenek autorstwa Tomasza Domagały, w specjalnym opracowaniu i przekładzie na gwarę śląską autorstwa Roberta Talarczyka.

„My Fair Lady" to arcydzieło gatunku i jeden z najpopularniejszych na świecie musicali, a piosenki takie jak walc Elizy „Ach tańczyć całą noc" czy „Na ulicy tej znanej mi od lat" i „Jeden szczęścia łut", należą do ponadczasowych przebojów! /Spektakl zaprezentowany zostanie na naszej scenie także 4 i 5 stycznia o godz. 18.00; bilety w cenie: 40 zł – 60 zł.

Zanim jednak rok 2013 dobiegnie końca, jeszcze w grudniu gorąco polecamy Państwa uwadze spektakl w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego Don Carlos - operę Giuseppe Verdiego, która zostanie zaprezentowana na bytomskiej scenie w niedzielę 22 grudnia o g. 18.00. Spektakl nagrodzony został Złotą Maską w kategoriach: „Przedstawienie Roku 2011″ i „Reżyseria" oraz Teatralną Nagrodą Muzyczną im. Jana Kiepury w kategorii „Najlepszy Spektakl 2011″. W przedstawieniu wystąpią: w partii tytułowej – Maciej Komandera, w partii Króla Filipa II – Aleksander Teliga, jako Elżbieta de Valios – Anna Wiśniewska-Schoppa, Księżna Eboli – Katarzyna Haras, Markiz Posa – Adam Woźniak, Wielki Inkwizytor - Bogdan Kurowski, Mnich – Zbigniew Wunsch, Hrabia Lerma – Hubert Miśka, Tebald, paź królowej – Anna Noworzyn, Głos z nieba - Ewelina Szybilska oraz chór, balet i orkiestra Opery Śląskiej pod dyrekcją Tadeusza Serafina. Ceny biletów: 35 zł – 55 zł.

29 grudnia br. artyści Opery Śląskiej wystąpią z tym tytułem także na zaprzyjaźnionej scenie Teatru Śląskiego w czeskiej Opawie (Slezske Divadlo).

W świąteczny wieczór 26 grudnia o g. 18.00 zapraszamy do wysłuchania w Sali Koncertowej im. Adama Didura niezwykle nastrojowego Koncertu Kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru Opery Śląskiej. Najpiękniejsze kolędy polskie na chór, na pojedyncze głosy, z akompaniamentem lub a capella oraz najpiękniejsze kolędy świata śpiewane w kilku językach, powodują, że koncert ten na długo pozostaje w pamięci słuchaczy. Kolędy i pastorałki przygotowane są w ciekawych aranżacjach, a odpowiedni nastrój, oświetlenie i dekoracje dopełniają całości. Inscenizowany koncert w wyjątkowym, świątecznym klimacie opracowała i zrealizowała z zespołem Chóru Opery Śląskiej chórmistrzyni – Anna Tarnowska. Koncert zaprezentowany zostanie również 27 grudnia i 6 stycznia o g. 18.00; ceny biletów: normalny – 50 zł, ulgowy 45 zł.

Informacje i rezerwacje miejsc: Kasa biletowa Opery Śląskiej: tel. 32 39 66 815; 39 66 877; Dział Imprez i Reklamy Opery Śląskiej: tel. 32 39 66 808; 39 66 853; 281 84 39; opera@opera-slaska.pl; bilety on-line: www.opera-slaska.pl;

(-)
Materiał Opery
19 grudnia 2013

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...