Sylwestrowa farsa z kochankiem w roli głównej

"Weekend z kochankiem" - reż. S. Friedmann -Teatr Dramatyczny w Płocku

Wszystkim, którzy dopiero zastanawiają się, jak spędzić sylwestrowy wieczór, proponujemy skorzystać z propozycji teatru. Na spektakl o wiele mówiącym tytule "Weekend z kochankiem" zaprasza reżyser i odtwórca jednej z głównych ról - Stefan Friedmann.

Autorem tej komedii jest Robin Hawdon, autor tak znanych fars jak Wieczór kawalerski czy Prezent urodzinowy. Rzecz dzieje się w domu zamożnego biznesmana. Jego żona Clarice wiedząc, że mąż wyjeżdża na spotkanie biznesowe, zaprasza do domu projektanta wnętrz Rodneya. Ale nie tylko. Ma ją też odwiedzić kochanek Rajmond. Wszystko zaplanowane znakomicie, gdyby nie to, że Roger też umówił się z kochanką, skądinąd przyjaciółką żony. Przez nieporozumienie Daisie przyjeżdża niespodziewanie do ich domu. Roger musi wymyślić pretekst, żeby zostać. Ale w domu jest jeszcze projektant i kochanek Clarice. Kim oni mają być? Clarice rozdaje role i jak w każdej dobrej farsie każdy udaje kogoś innego, co powoduje przezabawne sytuacje.

Robin Hawdon napisał tę sztukę specjalnie dla Krystyny Jandy, która w Och-Teatrze gra rolę Clarice. W płockim Teatrze im. J. Szaniawskiego sztukę reżyseruje i gościnnie gra rolę Rodneya Stefan Friedmann. W roli Clarice zobaczymy Hankę Chojnacką-Gościniak. Rogera zagra Marek Walczak, Daisie - Katarzyna Anzorge. W roli Rajmonda wystąpi Mariusz Pogonowski, a Boba - Jacek Mąka. Bilety na sylwestrowy spektakl kosztują 90 zł.

(lesz)
Tygodnik Płocki
21 listopada 2012
Portrety
Stefan Friedmann

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...